Beykoz Dernekler Birliği ve İBB Kültür AŞ dayanışması

  • 05.09.2020 16:25
  • Güncelleme: 05.09.2020 16:26
  • Okunma: 8311 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İl Dernekler Birliği, İBB Kültür AŞ’nin teklifini görüşmek üzere olağanüstü toplandı.
Beykoz Dernekler Birliği ve İBB Kültür AŞ dayanışması

Yapılan toplantı sonrası alınan kararlar bir basın açıklaması kamuoyu ile paylaşıldı.

Beykoz İl Dernekleri Birliği yapmış olduğu açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’nin kendilerine yapmış olduğu festival teklifine cevap verdi:

2020 yılı Eylül Ayı ilk haftasında, Tarihi Beykoz Çayırı’nda yapmayı planladığınız, festival niteliğindeki müzik etkinliğini Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği ile gerçekleştirmek istemiş olmanıza tüm üyelerimiz adına teşekkür ederiz.

Konuyu içinde bulunduğumuz kritik günleri de içerisine alacak şekilde görüşmek üzere, Beykoz Batumlular Derneği’nde yaptığımız toplantıdan oy birliği ile aşağıdaki karar çıkmıştır.

Covit-19 salgınıyla ilgili, Sağlık Bakanlığı verilerinin her geçen gün olumsuz tablo içermesi, yaşadığımız mevsim itibarıyla ve salgının olumsuz seyri de göz önüne alınarak, sıkıntılı günleri geride bıraktığımız zaman diliminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile farklı organizasyonlarda birlikte olabiliriz.

Bu kapsamda, şartlar uyduğu takdirde yeni yıl ile birlikte Beykoz Çayırında yapılması planlanan festival niteliğindeki konserler serisinin İBB Beykoz Şahin Köktürk Spor Tesisleri’nde yapılabilmesini, olabilecek aksilikler karşısında ise çok daha hassas planlama ile gelecek yaz aylarında daha kapsamlı bir müzik organizasyonunun içerisinde bulunmak istiyoruz.

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği olarak ilçemizde yapacağınız her türlü Kültür Sanat Etkinliklerine desteğimiz olacağı gibi bir kez daha Çayır Festivali organizasyonunuzu bizler ile yapmak istemeniz itibarıyla tekrar teşekkür ederiz.

Ayrıca kış aylarında İBB Beykoz Şahin Köktürk Spor Tesisleri’nde ve gelecek yaz aylarında Beykoz Çayırı’nda Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği ile müşterek gerçekleştirmeyi planlamanıza alırsanız, Birliğimiz Üyesi Derneklerimizin hazırlıklarını yapması açısından erken bildirmenizi talep ediyoruz.

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği olarak, tekliflerimizin dikkate alınması temennisiyle, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği / Yürütme Kurulu