Güncel

Beykoz Dernekler Birliği'nden yerli açıklama

Beykoz Dernekler Birliği'nden yerli açıklama
24.11.2018 17:02
| | |
7533

Beykoz İl ve Yöre Dernekleri Birliği, son günlerde kamuoyunda yaşanan Belediye Başkanı Aday tartışmalarında taraf oldu.

Beykoz Dernekler Birliği, ilçede, Beykoz'u bilen bir belediye başkan adayı istediklerini açıkça beyan etti.

Dernekler Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Sivil toplum kuruluşları olarak bu seçimin kazananının özellikle Beykoz ve Beykozlu olmasını istiyoruz. Geçmiş seçimlerde olduğu gibi bu yerel seçim sürecinde de herkes öncelikle kapısının önünden sorumludur anlayışı ile hareket ediyoruz. Okullarda sınıf başkanı sınıf içerisinden, dernek başkanı dernek içerisinden, parti başkanı parti içerisinden seçilir. Beykoz halkı, mahalle ve sokak isimlerini Beykoz’a geldikten sonra öğrenen bir belediye başkanı ve meclis üyesi istemiyor, zaman kaybetmeye de tahammülü yoktur" ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında Beykoz İl ve Yöre Dernekleri olarak, ilçeyle duygusal bağı olmayan kimsenin burada başkan ve Meclis Üyesi olmamasının altı çizildi.

Beykoz ile ilgili hayali olmayanı istemiyoruz

Dernekler Birliği, "Beykoz’un geçmişi ve geleceği ile ilgili hayaller kurmamış, rüyalarını bile başka şehirlerde yaşayan, cadde ve sokaklarımızda anıları, acıları, sevinçleri olmayan birisini ve gününü doldurduktan sonra çekip gidecek olan bir belediye başkanı ve meclis üyesi istemiyoruz." dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz İl ve Yöre Dernekleri Birliği, Belediye Başkanı Adaylığı, Tartışma, Açıklama

reklam
8 Yorum
Hasan 01.12.2018 08:46:18

Sivil toplum kuruluşları nikah salonu ümraniye sınırına taşınırken neredeydiniz.

emine okutan28.11.2018 08:21:57

Biz de Ak Parti ile ilgisi olmayan adamları aday olarak görmek istemiyoruz. düne kadar fikrini beyan etmekten korkan adam aday oluyorsa diğer mevzularda çok da hüküm vermeye kalkmayacak!

Adaköy köyü Eynesil27.11.2018 09:53:34

Tamam haklı olabilirsiniz yalnız bundan öncekilerin hepsi Beykoz lu idi ne oldu Beykoz un hangi sorunu hal oldu hani imar yasası. Beykozlu olsun dedik Beykoz da Beykozlu kalmayacak yakında yok acarlar yok konaklar yok günyüzü evleri yok çubuklu evleri derken yakında toplarız bavulları uyanın beyler. Bizler toplanıp gittiğimizde bu buralara imar çıkıyor yolları yapılıyor bizlerin şu an hani yollarımızın durumu ve her zaman diyoruz yolu olmayan evler var evine 140 merdivenle inen çıkan vatandaşlar var evine daracık yollardan geçip giden vatandaşlar var. Beykoz da herkes kafasına göre takılıyor adamın 100 metre tapusu var yok adam mahalleyi çevirmiş komşusuna yol vermiyor. Beykoz da bir tane oto park alanı yok. Bırakalım bu sözleri eğer derneğinizin bir ağırlığı varsa bunları dile getirin. Beykoz lu değilde nereli olursa olsun Beykoz un bu sorunlarını çözecek birisi olsun. Çözemedimi hep birlikte çıkın ortaya hep birlikte arkanızdayız.

selami26.11.2018 20:52:01

derneklerimize cok teşekkür ediyorum bu tutumları harika olmuş burda akp chp mhp hdp olarak tüm partilerin taraftarları var hepsinin ortak görüşü sivil toplumlar birlik olunca ses getirir hadi yabancı aday koyunda görelim siyasi partiler burda yaşayan insanların haklarını savunmak size düşmez heryerin bir insanı var ozaman abd bir başkan getirelim ne gerek var kendimiz yapıyoruz diye düşünmeden edemiyor insan stk çok teşekkürler

SELİM26.11.2018 18:55:44

Bence beykoza murat miniç başkan olsun genc dinamik dürüst bir genc. şimdiyekadar birilerin dayatması olanlara verdik benim oyum Murat Miniç e.

Niyazi Bilir24.11.2018 23:24:45

Dernekler birliği dernekçilik faaliyetleri ile konularda yorum görüş ve düşünce dile gerçtirebilirler, herkes çok meraklı üstüne vazife olmayan konularda yönlendirme çalışmalarına, siyasi partiler aday belirleme yetisine sahip değil mi? Avantajı dezavantajı düşünemeyecek kadar hesap yapamayacak mı? Birde yöre derneklerinde benzer hareketler var, biz şurda en kalabalık nüfusa sahibiz dolayısıyla başkan bizim yöreli olmalı, böyle düşüncelerle olmaz, kim yetenekliyse, kim sorunlara çözüm üretecekse, kim halkla bütünleşebiliyorsa yerel yönetici o olsun. Saygılarımla...

Hayrettin özbay24.11.2018 23:01:00

Geç yayınlanan bir bildiri bu saatten sonra bir faydası olmaz adaylar incelendi belkide ankara kararını verdi adaylar belli olmuşta olabilir 15 20 gün önce yayınlanmalıydı

hasan senol 24.11.2018 20:55:54

DERNEKLER BİRLİĞİ COK GÜZEL DÜSÜNMÜSLER BİZLERDE BEYKOZLU OLARAK AYNI DÜSÜNÜYORUZ.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"