Son Dakika

Beykoz Dernekler Birliği'nden siyasi partilere ziyaret

  • 0
  • 6922
Beykoz Dernekler Birliği'nden siyasi partilere ziyaret
Beykoz Dernekler Birliği'nden siyasi partilere ziyaret
Beykoz Dernekler Birliği'nden siyasi partilere ziyaret
Beykoz Dernekler Birliği'nden siyasi partilere ziyaret
Beykoz Dernekler Birliği'nden siyasi partilere ziyaret
Beykoz Dernekler Birliği'nden siyasi partilere ziyaret
Beykoz Dernekler Birliği'nden siyasi partilere ziyaret
Beykoz Dernekler Birliği'nden siyasi partilere ziyaret

Beykoz'da faaliyet gösteren İl Dernek Başkanlarından teşekkül olan Beykoz Dernekler Birliği Yöneticileri siyasi partileri ziyaret etti.

İlk ziyaretlerini (CHP) Cumhuriyet Halk Partisi'ne yapan Beykoz Dernekler Birliği heyetinde; Samsunlular Dernek Başkanı olan ve bu dönem Dernekler Birliği Dönem Başkanlığı'nı yürüten Fatih Yılmaz'ın yanı sır diğer yöneticiler yer aldı.

CHP İlçe Merkezi'ndeki ziyarette, "Biz Dernekler Birliği olarak Beykoz’da sekiz sene önce bir araya geldik. Yöresel Derneklerimizi de bir topluluk halinde örgütlemeye çalışıyoruz. Biz buraya gelirken hem Şevket Bey’i kongrede aldığı başarılı neticeden dolayı bir kutlayalım hem de birliğimiz ve Beykoz hakkında hasbihal edelim dedik" şeklinde konuştu

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ise, kendisini ziyaret eden ekibi tanımak istedi. Bunun üzerine, katılımcılar kendilerini tek tek tanıttı.

CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan ise daha sonra gerçekleştirecekleri iade-i ziyarette Dernekler Birliği’nde bulunan bütün temsilcileri görmek istediğini belirterek, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızın gözünde sürekli kongre yapan, kurultaylara giden bir parti olarak görülüyoruz. Ama biz her zaman her sözümüzde ‘demokrasi’ diyoruz" ifadelerini kullandı.

Hiç bir AK Partili ile problemim olmamıştır

30 Mart Seçimleri’nde de Beykoz halkının AK Parti'ye iktidar kendilerine ise muhalefet görevi verdiğini hatırlatan Başkan Arıkan, Milletimize sonuna kadar saygı duyarız. Muhalefet sadece demokrasilerde vardır. 250 bin nüfuslu Beykozumuz 30 Mart’ta bir karar vermiştir. Ben ise İlçe Başkanı olarak göreve geldiğim günden itibaren hiçbir AK Partili arkadaşımızla problemim olmamıştır. Belediye Başkanımızla da fırsat buldukça görüşürüz. Yücel Beyle zamanında karşılıklı adaylıklarımız da oldu. Ama biz hiçbir zaman nezaketi dilimizden eksik etmedik” şeklinde konuştu.

Arıkan'dan Dernekler Birliği'ne destek

Arıkan şöyle devam etti: “Hemşerilik ilişkisinde kan akrabalığı kadar ‘sosyo-akrabalıkta söz konusudur. Ben Mesudiyelilerin 1980 sonrası kurucularından biriyim. Her yükün bir sorumluluğu, bir bedeli vardır. Sizler yeri geliyor, ailenizden uzak kalıyorsunuz, cebinizden para harcıyorsunuz. Fedakârlık yapıyorsunuz. Bu da Beykoz halkımızın mutluluğu için bir sorumluluktur. Ben CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan olarak ne zaman neye ihtiyacınız varsa elimden geleni yapmaya hazırım.

Muhalefetten sonra iktidara

Beykoz İl Dernekler Birliği, Ana Muhalefet Partisi ziyareti sonrası iktidar partisini ziyaret etti. AK Parti'nin Kavacık'ta bulunan İlçe Başkanlığı'nda gerçekleşen ziyaret bir saat sürdü.

Kısa süre önce İlça Başkanlığı'na seçilen Mustafa Gürkan'a hayırlı olsun dileklerini ileten heyet karşılıklı iyi niyet temennilerinde bulundu.

Dernekler stratejik çalışmalar yapmalılar

2023 hedeflerinde ne olursa olsun durmadan ilerleyeceklerini belirten AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, "Beykoz, asırlarca geçmişimize ev sahipliği yapmış bir ilçemiz. Geçmişten günümüze kadar da hep gelenek ve görenekleriyle bu günlere gelmiş. Örfünü adetini hiç kaybetmemiş bir yerleşim yeri. Yöre derneklerimiz de gördüğüm kadarıyla Beykoz'un bu çizgisini devam ettirebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama ben yeterli olduğunu düşünmüyorum. Dernekler imkanlarını arttırabilmek adına stratejik çalışmalar geliştirmeliler." şeklinde konuştu.

Gürkan, Dernekler Birliği ziyaretinden son derece memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Dernekler Birliği Dönem Başkanı Fatih Yılmaz da ziyarette yapmış olduğu değerlendirmede, "Sizde diğer siyasi partilerde olduğu gibi yeni bir kongre sürecinden çıktınız. Başarılarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Biz hem kongreden dolayı sizi tebrik etmek hem de Beykoz üzerine biraz fikir alışverişinde bulunabilmek için çikolatamızı da aldık, geldik. Sizin illa ki iktidar partisi olarak bizlere söyleyeceğiniz şeyler vardır. Ben tekrar yeni yönetiminize ve size hayırlı olsun demek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Sohbet havasında devam eden ziyarette 2015 yılı Haziran ayında yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri konu oldu.

Beykoz Dernekler Birliği'nin ziyaretlerinin diğer siyasi partilerle devam edeceği öğrenildi.

Haber Merkezi

Meclis Üyesi Nevzat Oral'ın babası vefat etti.
Önceki Meclis Üyesi Nevzat Oral'ın babası vefat etti.
Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz