Beykoz Dereseki Mahallesinde ortalık doz duman

  • 0
  • 9325
Beykoz Dereseki Mahallesinde ortalık doz duman
Beykoz Dereseki Mahallesinde ortalık doz duman
Beykoz Dereseki Mahallesinde ortalık doz duman

Beykoz Belediyesi’nin Dereseki Mahallesi yerleşim alanı içinde döküm yapması vatandaşları rahatsız etti.

Beykoz Belediyesi yollarda yapmış olduğu çalışma sonucu oluşan asfalt kırıklarını döktüğü alanda toz ve gürültü oluşması çevredeki vatandaşlarda rahatsızlık oluşturdu. Vatandaşların şikâyetlerine rağmen her hangi bir çözüm üretilmedi.

Beykoz Dereseki Mahallesi Karakulak Caddesi yerleşim alanı içinde yapılan dönüşüm işleminin oluşturduğu toz ve gürültüden rahatsız olan vatandaşlar, evlerine hasta insanların olduğunu ve oluşan tozun yaşam şartlarını zorlaştırdığını ifade ettiler.

Beykoz Belediyesinin konudan haberdar olmadığının kendilerine ifade edildiğini söyleyen vatandaşlar, döküm alanının hemen yanında dere ve park olduğunu dile getirdiler.

Vatandaşlar kendi kanallarıyla Beykoz Belediyesi’nin orayı Fen İşleri Döküm Alanı yaptığını öğrendiklerini söylerken, “burası döküm alanı olmaz… Yanında kocaman park ve dere var. Kaldırıyoruz demelerine rağmen kaldırmadılar.

Her gün kamyonlar döküm yapıyor. Kırma makineleri her gün çalışıyor. Dayanamıyoruz.  3 kişi buradan etkilendi… Eniştem ölümle pençeleşiyor. Koah hastası oldu. Annem nefes alamadığı günler oldu.  Evlerimizden her gün çamur temizliyoruz.” cümlelerini kullandılar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de konuya duyarsız kaldığını kaydeden vatandaşlar, söz konusu alanda yapılan inceleme sonucunda döküme rastlanmadığı, ancak Beykoz Belediyesi’nin daha önce alana döktüğü asfalt kırıklarını iş makinesi ile kaldırdığı görüldü’ cevabını aldıklarını kaydettiler.

Dereseki Mahalle Muhtarı Yakup Özdemir ise, "bu tarz işlerin yarleşim alanları içinde olmaması doğru olanıdır. Beykoz Belediyesi'nin bu soruna kalıcı bir çözüm üretmesini bekliyoruz" dedi.

Haber Merkezi

Iskaladığımız müthiş bir mucize
Önceki Iskaladığımız müthiş bir mucize
İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Sonraki İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz