Beykoz Denizcilik mezunları buluştu

  • 0
  • 8677
Beykoz Denizcilik mezunları buluştu
Beykoz Denizcilik mezunları buluştu
Beykoz Denizcilik mezunları buluştu
Beykoz Denizcilik mezunları buluştu
Beykoz Denizcilik mezunları buluştu

Başkanlığını Dost Beykoz Yazarı Bilgehan Murat Miniç'in yaptığı Beykoz Denizciler Derneği, Su Ürünleri Meslek Lisesi mezunlarını buluşturdu.

Türkiye Denizciler Sendikası, Türkiye Denizcilik  Federasyonu (TÜRDEF), Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi, sivil toplum kuruluşları ve eski mezunların katılım sağladığı yemekli toplantının açılış konuşmasını Beykoz Denizciler Derneği Kurucu Başkanı Hasan Kılıç yaptı.

Konuşmasında, okulun geçmişinden, derneğin kuruluş sürecine kadar yapılan çalışmalardan bahseden Kılıç, okul öğrencilerine de çeşitli tavsiyelerde bulundu...

Konuklara katılımları nedeniyle teşekkür eden Kılıç, deniz emekçilerinin elinden alınan yıpranma hakkının geri verilmesi gerektiğini ve yıpranmanın hak değil mecburiyet olduğunu söyledi.

Programda, Prof. Dr. Fuat Alarçin, yine dernek eski başkanlarından Mesut Çort, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Erkan Dereli, Türkiye Denizciler Sendikası Teşkilatlanma Sekreteri  İrfan Mete ve okulun eski mezunlarından  TÜDAV Türk Deniz Araştırmaları Vakfı Başkanı ve  İÜ Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Öztürk de duygu ve düşüncelerini dile getiren konuşmalarda bulundu.

Beykoz Denizciler Derneği Başkan Vekili Sedat Kesim de davetlilere yaptığı kapanış konuşmasında, okula ve öğrencilere verilen hizmetlerden bahsederek, tüm katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti. Prof. Dr. Fuat Alarçın'ın verdiği desteklerle hazırlanan mezunlar günü, okulun ve Türkiye'nin tek deniz ürünleri müzesinin ziyaretiyle sona erdi.

Başkan Vekili Kesim, Başkan yardımcıları  Mehmet Aydın, Alpaslan Bulut ve  Sabri Kılıç'a, emek ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, geleneksel hale gelen iftar programında buluşacaklarını kaydetti.

Haber Merkezi

Beykoz’da Gaffar Okkan Turnuvası yapıldı
Önceki Beykoz’da Gaffar Okkan Turnuvası yapıldı
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor