Güncel

Beykoz demokrasi için yine ayaktaydı….

Beykoz demokrasi için yine ayaktaydı….
01.08.2016 01:51
| | |
6447

Foto galeri

Yöre Dernek Birliği, radyolar ve AK Partili siyasilerin katıldığı demokrasi nöbeti Beykoz’da adeta bir şölene dönüştü.

Beykoz Meydanı'ndan başlayıp Belediye Meydanı'nda son bulan dernekler yürüyüşüyle başlayan demokrasi nöbeti gecenin ilerleyen saatlerine kadar coşkulu bir şekilde devam etti.

Beykoz Dernekler Birliği Başkanı Ali Kemal Kılıç'ın öncülüğünde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'nun da katıldığı yürüyüşte ilçede faaliyet gösteren 18 yöre derneğinin başkan ve yöneticileri hazır bulundu.Öte yandan; İstanbul Milletvekili Dr. Hasan Sert, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcıları da radyolardan yapılan yayınlara demokrasi nöbetine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Belediye Meydanı’nda toplanan vatandaşlara seslenen AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “Bu millet kendi polisiyle ve askeriyle bir ve beraberdir” dedi.24 Radyo canlı yayın yaptı!

24 radyonun Beykoz Belediye Meydanı’nda canlı yayında olduğu gecede Beykozlular radyolara konuk oldu. 15 Temmuz gecesi FETÖ mensubu bir grup askerin darbe girişimi sonucu şehit olan Beykozlular için dualar edildi.

Özlem Özer, Nur Ertürk, Zeo Jawed ve Tarık Mengüç gibi sanatçıların katıldığı gecenin devamında TRT ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'un oyuncuları Abdurrahman Alp rolünü canlandıran Celal Al ve Artuk Bey rolüne hayat veren Ayberk Pekcan’da Beykoz Belediye Meydanında demokrasi nöbetinde olan binlerce Beykozlunun arasındaydı.

İstanbul Milletvekili Dr. Hasan Sert’in de katıldığı demokrasi nöbetinde 15 Temmuz’da Fethullahçı Terör Örgütü’ne mensup askerlerin gerçekleştirmek istediği darbe girişimine karşı direnen şehit ve gazi aileleri de misafir edildi.İstanbul Milletvekili Hasan Sert, "Milli irade nasıl olur, destan nasıl yazılır siz bunu bütün dünyaya gösterdiniz" dedi. Dr. Sert şöyle konuştu:

"Siz yiğitçe davranırken, biz de Ankara'da mücadele verdik"

Sert; “15 Temmuz akşamı önce Cumhurbaşkanı, Başbakanımızı ve meclisi hedef aldılar. Siz Beykozlular, yiğitçe davranırken, biz de Ankara’da mücadele vermeye çalıştık. Bu ülkede nasıl milli mücadele yapılırmış, nasıl destan yazılırmış, milli irade nasıl olurmuş, siz Beykozlular bunu bütün millete gösterirken, bizler de milli iradenin temsilcileri milletvekilleri olarak Ankara’da mücadeleye çalıştık. 240 şehidimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

Selim Temurci: “Kanlarınız yerde kalmadı kalmayacak”

"Şehitlerimize hep beraber sesleniyoruz; ‘Kanlarınız yerde kalmadı ve kalmayacak!” şeklinde konuşan Temurci şöyle devam etti:

“İki koskoca haftayı geride bıraktık. Ama adeta dün olmuş gibi gözlerimizin önünde o Boğaziçi Köprüsü’nde 2016’da nene Hatun’un torunu nasıl olur? İspat edercesine elinde kız çocuğuyla tankın üzerine yürüyen bacılarıma selam olsun. Onu bizim unutmamız mümkün değil. O gün çıplak elleriyle tanka tüfeğe doğru şahadete koşan genç kardeşime selam olsun.”Selim Temurci: "Millet ayaktaysa al bayrak sallanıyorsa bu millet diz çökmeyecek"

“Böyle bir gençliğe sahip olduğumuz için Rabbimize ne kadar hamd etsek azdır. Elbette bu zafer mimarları var. Bu zaferin en büyük mimarı saygıdeğer Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ‘sokağa çıkıyoruz’ bu hainlere bu vatanı bırakamayız dediğinde sokağa çıkan milletimiz. Bugün burada Başkomutanın nöbette olalım sözüyle günlerdir nöbet tutan bütün Beykozlulara yürekten teşekkür ediyorum. Bu nöbet çok değerlidir. Bu nöbet adeta 2. Bir Kurtuluş Savaşı’nı yaşadığımız 15 Temmuz’da şehitlerimize hep birlikte sesleniyoruz, ‘Kanlarınız yerde kalmadı ve kalmayacak!’ Bu millet, bu millete merhamet etmeyene merhamet etmeyecek. O zalimler mutlaka cezalanadırılacak. Millet ayaktaysa al bayrak sallanıyorsa bu millet diz çökmeyecek. Bu millet kendi askeri ve polisiyle çok daha bir ve beraberdir.”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Pazar günü demokrasi nöbetlerimizi Yenikapı’da taçlandıralım’ sözlerine atıfta bulunan Temurci, demokrasi nöbetine katılan vatandaşları Pazar günü Yenikapı’da yapılacak taçlandırma nöbetine davet etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Demokrasi Nöbeti, Dernekler Birliği, Selim Temurci, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"