Beykoz, değerlerini unutmayacak

  • 2
  • 8437

Değerler Eğitimi adlı derslerin emektarları, Beykoz Kaymakamı'nı ziyaret etti...

Değerler Eğitimi adlı derslerin emektarları, Beykoz Kaymakamı'nı ziyaret etti

Özellikle yeni nesil için unutulmaya yüz tutan kültürel değerlerimiz, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Dönemi'nde Beykoz'daki Ortaokul ve Liselerde öğrencilerle buluşmuştu. Toplamda 45 konferansın verildiği okullarda yetkililer, kültürel ve manevi değerlerimiz konusunda Beykoz'un gençlerine bir dizi eğitim vermişti. Beykoz'daki Değerler Eğitimi dersleri konusunun emektarları ise İlçe Milli eğitim Müdürü Kazım Bozbay'ın himayesinde bugün Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'yı ziyaret etti. Özellikle manevi değerlerimizin, geleceğin Türkiye'sinde önemli bir yer tutacağını belirten Kaymakam Katırcı, "Sizlerin böylesi önemli konularla ilgili olarak emek verdiğini görmek, biz yöneticileri de gelecek adına umutlandırıyor" diye konuştu. Kaymakam Ahmet Katırcı ayrıca, geçmişteki görev yerlerinde uyguladığı bir dizi projeyi de referans göstererek, ziyaret eden heyete bu yılki çalışmaları konusunda destek sözü verdi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'yı makamında ziyaret eden heyet içerisinde İstanbul İlim ve Kültür Vakfı adına A. Raif Öztürk, Eğitimci Ali Oflu ve Ali Kahraman, Hamidiye Vakfı adına Mehmet Güçlü ve Emekli Yarbay Ekrem Gürman yer aldı. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'ın himayesinde Kaymakam Katırcı'yı ziyaret eden heyet, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim döneminde gerçekleştirdikleri çalışmalar konusunda bilgi verdi. İlçedeki ortaokulu ve liselerde toplamda 45 konferans verildiğini ve bin 200 saat ders anlatıldığını vurgulayan heyet sözcüleri, bu sırada içerik konusunda da Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'yı bilgilendirdi. Heyetin anlattıklarını dikkatli bir şekilde dinleyen Kaymakam Ahmet Katırcı ise sözkonusu çalışmalara dair şunları söyledi:

Kaymakam Ahmet Katırcı: “Teorinin pratiğe dönüşmesinin de takipçisi olmalıyız…”

"Böylesi önemli konularda ilgili olarak emek verildiğini görmek, biz yöneticileri de gelecek adına umutlandırıyor. Yaptığınız işler gerçekten çok önemli ve çok anlamlı. Bizim önümüzdeki dönem programını da şimdiden yapmamız ve eklenmesi gerekenleri eklememiz gerekiyor. Bu konuda siz de bir çalışma yapın ve 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında da bu dersleri, daha da zenginleştirilmiş haliyle öğrencilerimizle buluşturalım.

Tabi, teorik anlamda olduğu kadar, bu derslerin pratik anlamda da hayata geçirmek ve hayata geçtiğini gözlemlemek gerekiyor. Genel olarak velilerimiz ve öğretmenlerimiz, yeni neslin manevi değerlerimizi bilmek konusunda sıkıntı yaşadığını söylüyorlar. Burada ‘bilmek’ kısmını bu şekilde halletsek de olayın özünün kavranması ve hayata geçirilmesi konusunu da takip etmemiz gerekiyor. Bu nedenle belki bu derslerin çocuklardan geri dönüşümünü daha fazla kontrol etmemiz, 'Daha fazla ne yapabiliriz?' diye düşünmemiz gerekiyor. Eğer Beykoz’da velisiyle, öğretmeniyle, STK’sıyla basını ve devletiyle el ele verirsek, bu konuda İstanbul’a ve hatta Türkiye’ye örnek olacak başarılar ortaya çıkarabiliriz. Beykoz Kaymakamlığı, sizlerin bu ve benzeri projelerinize her zaman destek olacaktır. Bu konuda hiçbir şüpheniz olmasın…”

Haber Merkezi

Beykoz'da Namazın önemi vurgulandı
Önceki Beykoz'da Namazın önemi vurgulandı
Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü
Sonraki Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü
Yorumlar (2 Yorum)

Abdullah ÖZ (9 yıl önce)

Ülkemizdeki bir susamışlığa ve hasreti çekilen "ÖZ DEĞERLERİMİZİ yeniden ihyâ" çalışmaları olan bu programlarda, emeği geçen herkese ve tanıtılmasına sahip çıkan Dost Beykoz'a da şükranlarımızı arz ediyoruz...

MEHMET GÜÇLÜ (9 yıl önce)

Kıymetli Mülki amirimiz ve Milli Eğitim müdürümüzün gayret ve desteği ;Beykoz'un geleceği çocuk ve gençlerimizi asrın fitnesi Dünyevileşme ve Ahlaki değerlerimizden uzaklaşmasını engelleyecek inşaallah.Bizler de gücümüz yettiğince Manevi Değerlerimizin alt yapısında Fen İlimleriyle de Yetişmiş bir gençliği Öğretmenlerimizle Ailelerimizle birlik ve beraberlik içinde topluma kazandırmanın gayretinde olacağız. Her gönülden CenabıHak razı olsun. Değerler Eğitimi Koordinatörü M.Güçlü (Hamidiye Vakfı Kurucu Meclis Üyesi)

Yorum Yaz