Yaşam

Beykoz’dan Türkmenlere yardım hız kesmiyor

Beykoz’dan Türkmenlere yardım hız kesmiyor
12.12.2016 17:34
| | |
7637

Foto galeri Video galeri

Dost Beykoz yazarı Bilgehan Murat Miniç ve Neslihan Dural’ın öncülük ettiği yardım kampanyası devam ediyor.

Dost Beykoz yazarı Bilgehan Murat Miniç ve Neslihan Dural'ın öncülük ettiği "Mazluma Umut Gönüllüleri" isimli yardım gurubu, Tel Afer ve Halep bölgelerinden Hatay'a sığınan mülteciler ve Yayladağı ilçesindeki Bayır Bucak Türkmenleri için bir yardım tırı daha gönderdi.

“Fetih 1453 Derneği” ile birlikte Şehit Mardin Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safiturk adına gönderilen yardım tırında 1000 battaniye, 10 ton un, 500 çift bot ve mont, çok sayıda kışlık giysi ve halının yanı sıra bölgedeki bir okul için hazırlanan defter kalem boya gibi kırtasiye malzemeleri vardı.

Konuyla ilgili açıklama yapan yazarımız Murat Miniç, "Yaklaşık bir buçuk yıldır Halep ve Türkmen Dağı bölgesine yardım çalışmaları yapıyoruz. Son zamanlarda Halep'te saldırıların artması Musul ve Tel Afer'deki saldırılar sebebiyle çok sayıda Türkmen kardeşimiz bölgeye sığınmak zorunda kaldı.” dedi.

Miniç, “Havalarında soğumasıyla ihtiyaçlar çoğaldı. Biz de çalışmalarımıza hız verdik, önümüzdeki hafta sonu 17 Aralık Cumartesi günü de Azez'de ki kamplarda dağıtılmak üzere bir tırımız daha yola çıkacak inşallah. Bu konuda hayırseverlerden destek bekliyoruz... İnşallah bu tırımızda şehitlerimiz anısına ‘Kahraman Türk Polisi’ adıyla yola çıkacak...” şeklinde konuştu…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Bilgehan Murat Miniç, Neslihan Dural, Yardım

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"