Beykoz'dan Türkiye'ye yapılan zam sinyali

  • 0
  • 8745

MOBİSAD Başkanı Beykozlu işadamı Mustafa Kemal Turnacı, kurdaki dalgalanma nedeniyle cep telefonlarında zam yapılabileceğini söyledi.

Mobil İletişim Araçları Ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Turnacı, yaptığı açıklamada son dönemlerde kurdaki dalgalanma ve artış sonrasında %10-20 arasında değişen fiyat artışı öngördüklerini söyledi.

Turnacı, "Söz konusu fiyat artışı gerçekleştirildiği taktirde, kurlar stabil hale gelene kadar kısa vadeli bir daralma yaşayabiliriz. Bu daralmaya bağlı vergi ve istihdam kaybı gibi problemlerin önüne geçebilmek üzere; benzin de uygulandığı gibi bizim sektörümüzde de vergi düzenlemesi yapılabilir." ifadelerini kullandı.

Hükümetin destekleriyle kurdaki dalgalanmadan minimum etkilenme beklediklerini söyleyen Turnacı, "Sektörümüz güçlü ve dinamik bir sektördür. Bu anlamda, hükümetimizin destekleri ile kurlardaki dalgalanmadan minimum etkileneceğini düşünüyoruz. Bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirerek, binlerce çalışanı olan ve ülkemiz ekonomisine ciddi katkıları olan sektörümüzün gelişimi ve büyümesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

Haber Merkezi

Genç vekil adayı Beykoz’u bir gecede arşınladı
Önceki Genç vekil adayı Beykoz’u bir gecede arşınladı
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz