Beykoz’dan Tunceli Belediye Başkanına uyarı

  • Güncelleme: 24.05.2019 16:37
  • Okunma: 7669 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Ülkü Ocaklarının geleneksel iftarı geniş bir katılımla Beytaş Teras Kafe’de yapıldı.
Beykoz’dan Tunceli Belediye Başkanına uyarı

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanvekili Mehmet Gündoğdu, Ülkü Ocakları Bölge Başkanı Emre Çömlekçi, Türk- Eğitim-Sen İstanbul 3 no’lu Şube Başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu, Türk-Eğitim-Sen Beykoz Şube Başkanı Alp Arslan, Ülkü Ocakları Beykoz Şube Başkanı Serdar Aytaç, Okul Müdürleri, Muhtarlar, STK Temsilcileri, geçmiş dönem Ülkü Ocakları Başkanları, aileleri ve teşkilat mensuplarının katıldığı iftar programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ülkü Ocakları Beykoz Şube Başkanı Serdar Aytaç iftar davetine katılanlara teşekkür etti.

Aytaç, yaptığı selamlama konuşmasında, "Bu akşam davetimize icabet eden büyüklerimize ve kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Ramazan ayımız hayırlara vesile olsun. Rabbim ibadetlerimizi hayırlısıyla kabul etsin. Bize nice iftarlarda buluşmayı nasip etsin" ifadelerini kullandı. 

İftar prgoramında konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye davet edilen Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanvekili Mehmet Gündoğdu katılımcılara, “Türk olmanın gururunu, Müslüman olmanın şerefini taşıyan bozkurtlar ve Asenalar” şeklinde hitap etti.

“Halep’te, Kerkük’te, Doğu Türkistan’da da iftarlar güler yüzle açılmalı”

Ramazan ayının, başı rahmet, ortası mağfiret, sonunun cehennem azabından kurtulmak olduğuna işaret ederek konuşan Başkanvekili Gündoğdu, “Nefsimizi hata ve günahlardan alıkoymak, vicdan muhasebesi yaparak, kendimize çeki düzen vermek için bu mübarek günler son derece önemlidir. Bugün huzur ve rahatlık içinde iftar sofrasına oturduk ve iftarımızı açtık. Gönül ister ki, Kerkük’te, Musul'da, Gazze’de, Halep’te, Kudüs’te, Doğu Türkistan'daki çocuklar da gülen yüzlerle iftar sofrasına otursun” ifadelerini kullandı.

Gündoğdu, Doğu Türkistan’da bugün oruç tutmanın, namaz kılmanın, hacca gitmenin yasak olduğunu, seyahat özgürlüğünün olmadığını hatırlattı.

“Tunceli’de bir başkan var, nohut tüccarı…”

Bütün yasaklamalara rağmen Doğu Türkistan halkının, alacakları cezalara rağmen ibadetlerini gizlice yerine getirmekte olduklarını ve Allah'a olan kulluk ibadetlerini en üst düzeyde yaşadıklarını söyleyerek konuşmasına devam eden Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanvekili Mehmet Gündoğdu, “Temennimiz bu kutlu günlerin, ülkemize, milletimize ve bütün mazlum milletlere güzellikler getirmesini niyaz ediyorum. Cenab-ı Allah Bütün mazlum milletlerin, vatanımızın ve Türkiye sevdalısı aziz dava arkadaşlarımızın yar ve yardımcısı olsun. Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya çalışanlara fırsat vermesin Türk milletini korusun ve kollasın. Tunceli de komünist bir başkan var nohut tüccarı. Tunceli Belediyesi meclis toplantılarında alınan kararla Tunceli adını Dersim olarak değiştirdiklerini duyurmuş” dedi.

“Haddini aşma nohutçu…”

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu’na karar aldığı yerin TBMM olmadığının hatırlatılması gerektiğini dile getiren Gündoğdu, “Belediyeler, Türkiye Cumhuriyeti'ne meydan okuma yerleri değildir. Kaldı ki Devletimize meydan okumak kimsenin haddine de değildir. Tunceli'yi "Dersim" yapmak açıkça meydan okumak demektir. Atatürk'ün Türk'ün Tunç Eli olarak nitelediği "Tunceli" ismini değiştirmeye kimsenin gücü yetmez. Haddini aşma nohutçu. Bu hainlik kabul edilemez. Herkes kabul etse Milliyetçi Ülkücü Hareket kabul etmez, herkes teslim olsa Milliyetçi-Ülkücü Hareket teslim olmaz, olmayacaktır” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz