Beykoz'dan talep geldi, Ankara ses verdi

  • Güncelleme: 03.12.2019 09:43
  • Okunma: 12841 kez
  • Yorum: 3
Beykoz'da mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, talepleri Ankara'ya taşıdı.
Beykoz'dan talep geldi, Ankara ses verdi

Kasım ayında Beykoz'un 45 mahalle muhtarıyla bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, aldığı talepleri kanun teklifi ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkındaki önergesini TBMM Başkanlığı'na sundu.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda, "Bizi belediye başkanlarının iki dudağının arasından kurtarın" talepleriyle ilgili kanun değişikliği teklifi veren Yönter, muhtarlar için "yetkisiz yetkili" tanımlamasını kullandı.

Muhtarların vatandaşlar ile devlet arasında köprü görevi yürüttüğüne işaret eden Yönter, ülke genelinde 18 bin 227 köy, 31 bin 750 mahalle muhtarı olduğunu hatırlatarak, "Muhtarlarımız hizmetlerini tam anlamıyla yerine getirebilmek için bazı güçlüklerle karşı karşıya kaldıkları gibi devlet memuru ile sorumlulukları aynı yükümlülükleri yerine getirmek zorundadır" ifadelerini kullandı.

Yönter, muhtarların 657 sayılı kanuna tabii devlet memuru haklarının mahrum olduğunu söyleyerek, söz konusu mağduriyetlerinin giderilmesi için verilen kanun değişikliği teklifiyle bazı haklarının verilmesi ile ödeneklerinin iyileştirilmesinin amaçlandığını belirtti.

Yönter, TBMM Başkanlığına yazılı olarak verdiği bazı kanun maddelerinde değişiklik ve ek madde koyulması teklifinde, "Belediye, mahallenin ve muhtarlığın ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunlarının çözümü için bütçe imkanları ölçüsünde gerekli ayni/nakdi yardım ve desteği sağlar. Kararlarında mahallelinin ortak isteklerini göz önünde bulundurur ve hizmetlerini mahallenin ihtiyaçlarına uygun biçimde yürütülmesini sağlamaya çalışır" ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

Volkan (8 ay önce)

İlk önce verdigimiz sözleri tutun tapu için verdiğiniz söz nerde

Oğuzhan Oflu (8 ay önce)

Bizden imar barışı adı altında paraları topladılar eee sonuç ne imar barışı diye birşey mi olur kardeşim yapı kayıt belgesi diye toplanan paralar ne oldu kardeşim benim evim kayıt dışımı ki imar barışı adı altında yapı kayıt parası topladınız benim evim 70 senedir elektrik su vergi ecrimisil alınıyor demekki benim evim devlette kayıtlı kayıtlı değilse neden ben devlete vergi elektirik su doğal gaz ödüyorum bunun adı siz verin bizde batan zenginleri iflastan kurtaralım birazda cebimize koyarız yazıklar olsun Allah deyip bu milletin dinini kullanarak kandırdınız

Makbule (8 ay önce)

Ben beykozluyum ama beykozdan kavacık ta yaşamaktan bıktım yaşayamıyoruz ne zaman kentsel dönüşüm olacak ne zaman insan gibi yaşama hakkını verecek ler bıze bir çivi bile cakamıyoruz ev depremde hasar aldı hiç kimse sahip cıkmıyor evsiz kaldım DEVLET ancak kendine bakıyor Suriye li olsak hemen ev verirlerdi yazıklar olsun

Yorum Yaz