Beykoz’dan İran sınırına açılan kapı

  • 0
  • 4405
Beykoz’dan İran sınırına açılan kapı
Beykoz’dan İran sınırına açılan kapı
Beykoz’dan İran sınırına açılan kapı
Beykoz’dan İran sınırına açılan kapı

Merkezi Beykoz'da bulunan Kapı Uluslararası İnsani Yardım Derneği Van Özalp ilçesinin İran sınırındaki köylerinden Gözdeğmez İlkokuluna soba yardımında bulundu.

Beykoz'da faaliyet gösteren ve yurt içi yardımlarının yanında özellikle Afrika'da yaptığı çalışmaları ile dikkat çeken Kapı Uluslararası İnsani Yardım Derneği son olarak Van Özalp'li çocuklara ulaştı.

Van Özalp ilçesinde 52 öğrencinin okuduğu İran sınırına 2 km mesafedeki Gözdeğmez İlkokulundaki çocuklar, bölgenin zorlu kış şartlarında eğitim alırken üşümesinler diye 3 adet soba hediye eden dernek gönüllüleri çocuklarla pasta kesip hediyeler dağıttı.

Dernek Başkanı Neslihan Dural ve Van Gönüllülerinin de katıldığı programda çocuklarla şarkılar söyleyip, oyunlar da oynayan hayırseverler aynı zamanda çanta ve kırtasiye malzemesi yardımlarını da okulun öğretmenlerine teslim ettiler.

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla yurt içinde okullara bot mont vb yardımlara devam edeceklerini ifade eden Dural, bugüne kadar kendilerine her koşulda destek veren bağışçılara teşekkür etti.

Kapı Uluslararası İnsani Yardım Derneği aynı zamanda Tıp ve Hukuk Fakültelerinde okuyan yetim kız öğrencilere de burs vererek katkı sağlıyor.

Haber Merkezi

Beykoz’da sesine güvenenlere halk eğitimden davet
Önceki Beykoz’da sesine güvenenlere halk eğitimden davet
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı