Beykoz’dan milliliğe 1 yolcu daha

  • 0
  • 8461
Beykoz’dan milliliğe 1 yolcu daha
Beykoz’dan milliliğe 1 yolcu daha
Beykoz’dan milliliğe 1 yolcu daha
Beykoz’dan milliliğe 1 yolcu daha
Beykoz’dan milliliğe 1 yolcu daha
Beykoz’dan milliliğe 1 yolcu daha
Beykoz’dan milliliğe 1 yolcu daha
Beykoz’dan milliliğe 1 yolcu daha
Beykoz’dan milliliğe 1 yolcu daha

Son Yıllarda Beykoz İlçesi Atletizm sporunda bir sıçrama yaşamakta...

Uzun yıllar Paşabahçe İlkokul ve Ortaokulundan çıkan İstanbul, Marmara Grup ve Türkiye Şampiyonlukları ile dikkatleri çeken bu spor dalında birkaç sene zarfında bir hayli ilerleme gerçekleşmiş durumda.

Paşabahçe’de Okullar bazında gelen başarıları ilçede atletizm şubeli kulüpler omadığından Beşiktaş Kulübü bünyesindeki Atletizm Takımında devam ettiren Uğur Özdemir’in öğrencileri, Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübünün de Atletizm Şubesin kurması ile birçok başarılı, madalyalı sporcu bu kez Yeşil-Sarılı ekip büneysinde yeni şampiyonluklarına devam etmeye başladı. Bu arada A.Hisarı Atletizm Şubesni Sorumlusu olan ve geçtiğimiz aylarda  hayata veda eden Daniş Gökçen’n emeklerini de unutmamak gerekir , ki kendisini bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Son olarak Beykoz Belediyespor Atletizm Takımının da Atletizm Şubesini kurması ile heyecan daha geniş kitlelere yayılma eğilimine girdi. Bu spor dalında camianın yakından tandığı bir sima olan Antrenör Hasan Özbakır kısa bir zaman diliminde büyük ses getirecek başarılar imzasını atmış durumda. Türkiye Belediyelerarası Şampiyonasından birinci olarak arılmasının sevinci yaşanırken bir mutlu haber de Dekatlon dalında gerçekleşen Türkiye Şampiyonasında Gençler Kategorisinde gümüş madalyalı Atlet Yağız Erdoğan ile geldi. Erdoğan Ülkemizi Romanya’da gerçekleşecek Balkan Şampiyonasında temsil etmeye hazırlanıyor. Milli takımın yolun tutan başarılı sporcu şampiyonadan iyi bir derece ile dönme niyetinde.

Beykoz İlçesi Yağız Erdoğan ile Milli Takıma bir sporcusunu verireken geleceğin Milli Takımına 3 adayı da ha var. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Türkiye Genelinde titiz bir araştırma sonucu değişik branşlardan tespit edilen yetenekli yıldızlar bölüm, bölüm kampa davet edilmekte idi. 2020 Olimpiyatlarında Atletizm Takımı kadrosuna yetiştirilmek üzere çağırılan sporcular şu günlerde Erzurum'da kampta bulunmakta. 

Beykoz Atletizminin yetenek avcısı Antrenör Uğur Özdemir'in 3 yetiştirdiği sporcu yani İrem Zehra Karababa, Buket Usta ve Rüyanur Tokaç Erzurum kampında spor kariyerleri için önemli bir süreçten geçmekte. Bu isimler ilk etapta kendi branşlarında Türki'yenin dört bir yanından Milli Kampa çağırılan yetenekler arasından sıyrılmaya çalışacak. Bu sporculardan İrem Zehra Karababa Yüksek Atlama Dalında, Buket Usta Disk ve Cirit Atmada, Rüyanur Tokaç ise 100 metrede bu branşlarda yetenekli isimler olarak bilinmekte.

Beykoz 1 milli ve de 3 milli sporcu adayı ile Atletizm alanında çıkış sürecini devam ettirmekte. Darısı her şeyi futboldan ibaret gören diğer kulüplerimize diyelim.

Dost Beykoz / Talip ERCAN

 

Beykoz Belediyesi’nin millileri
Önceki Beykoz Belediyesi’nin millileri
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Sonraki İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz