Beykoz’dan memleketlerine ağlayarak döndüler

  • 0
  • 12809
Beykoz’dan memleketlerine ağlayarak döndüler
Beykoz’dan memleketlerine ağlayarak döndüler
Beykoz’dan memleketlerine ağlayarak döndüler
Beykoz’dan memleketlerine ağlayarak döndüler
Beykoz’dan memleketlerine ağlayarak döndüler
Beykoz’dan memleketlerine ağlayarak döndüler
Beykoz’dan memleketlerine ağlayarak döndüler
Beykoz’dan memleketlerine ağlayarak döndüler

Beykoz’da yapılan 23 Nisan etkinliklerinde büyük bir skandalın yaşandığı ortaya çıktı.

Beykoz Belediyesi'nin davetlisi olarak 'Kardeş Şehir' statüsüyle ilçeye gelen ekiplerden Giresun Görele ve Artvin Borçka Halkoyunu ekiplerinin, Recep Şahin Köktürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen programda sahneye çıkmadıkları ortaya çıktı. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan'ın ise "Ben sıkıldım! Programı bitirin! Kalanlar da Beykoz Çayırı'nda çıksınlar!" dediği ileri sürüldü.

Beykoz Çayırı'nda Giresun Görele'nin 8-9 kişiden oluşan horon ekibi Gökhan Türkmen'in konseri öncesi 'program akışında olmamasına rağmen' sahne alırken, 20 kişiden oluşan Artvin Borçka ekibinin ise burada da oyun oynayamadığı anlaşıldı. Recep Şahin Köktürk'te de Beykoz Çayırı'nda da gösterilerini sahneleyemeyen 20 çocuk ise Artvin'e gözyaşları içinde döndü. Öte yandan Artvin Borçka ekibinin sahneye çıkmaması üzerine bir velinin kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı; tedavisinin ardından ise taburcu edildiği öğrenildi.

İddialara göre Kaymakam Erdoğan, programı erken bitirdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı, tüm ülkede olduğu gibi Beykoz'da da coşkuyla kutlandı. Dost Beykoz, hem devlet erkânının hem de Beykoz Belediyesi'nin kutlama haberlerini, sıcağı sıcağına Beykoz’a duyururken, 23 Nisan kutlamalarında yaşanan skandal daha sonra ortaya çıktı.  

İddialara göre, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Giresun Görele ve Artvin Borçka ekipleri sahneye çıkacakken sunucuya etkinliği bitirmesi yönünde talimat verdi. Kaymakam Erdoğan'ın emri üzerine programın bittiğini söyleyen sunucunun tavrı, kalan iki ekibin temsilcileri tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Bu sırada Giresun Görele ve Artvin Borçka'nın yetkilileri sunucunun yanına gelerek, "Zaten 2 ekip kalmış. Bunlar da oynasalardı da öyle bitirseydi Sayın Kaymakam?" diyerek, talepte bulundular. Fakat,  Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın yerinden kalkarak, çıkışa doğru ilerlediği görüldü. Bu sırada ise bir grup veli, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan'ı protesto etti ve "Kaymakam istifa!" diyerek bağırdı.

‘Artvinli çocuklar, bayram günü gözyaşlarıyla memleketlerine döndüler!’

Beykoz Çayırı'na gelen Giresun Görele ve Artvin Borçka ekipleri, Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği Gökhan Türkmen konserinin öncesinde ve programda yer almamasına rağmen gösteri yaptı. Ancak Giresun Görele ekibinin 8-9 kişiden oluşan horon grubu sahneyi kullanabilirken, 20 kişilik Artvin grubu sahne alamadı. Bunun üzerine ise çocuklar, gözyaşı döktüler. Moralleri bozuk bir şekilde memleketleri Artvin'e dönen çocukların tek tesellisi ise Beykoz Belediyesi'nin misafirperverliği ve hemşerileri Beykozlu İşadamı İsmet Acar'ın kendilerine gösterdiği sıcak ilgi oldu. Dost Beykoz'un görüştüğü yetkililer, Devlet Memuru oldukları dolayısıyla isimleriyle bir yorumda bulunmazken; öğrencilerin moralin in son derece bozuk olduğunu, düzeltmeye çalıştıklarını ve bin 400 kilometre öteden geldikleri Beykoz'da hayal kırıklığı yaşadıklarını anlattılar. Bu sırada Dost Beykoz'un haberleştirdiği İsmet Acar ziyareti dolayısıyla Beykozlu İşadamına şükranlarını sundular ve kendilerini 4 gün boyunca çok iyi ağırlamış olan Beykoz Belediyesi'nin yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.

Öte yandan Beykoz Kamuoyu, Kaymakam Süleyman Erdoğan'a yönelik bu iddiaların ardından kendisinden gelecek olan açıklamaya kilitlendi. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan'ın yaşanan bu skandalla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı ise merak ediliyor.

Haber Merkezi

Beykozlular İstanbul'da kimlere oy verecek?
Önceki Beykozlular İstanbul'da kimlere oy verecek?
Beykoz Tokatköy’de örnek daireler tam not aldı
Sonraki Beykoz Tokatköy’de örnek daireler tam not aldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz