Toplum

Beykoz'dan Kudüs'e 20 bin lira

Beykoz'dan Kudüs'e 20 bin lira
06.01.2018 14:43
| | |
4291

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilciliği'nce düzenlenen "Kudüs"e kandil ol" etkinliği kapsamındaki "hayır çarşısı" sona erdi.

Etkinlik kapsamında Paşabahçe Meydanı'nda, Türk Kızılayı'nın desteğiyle kurulan çadırlarda el emeği ürünler, kıyafetler, ayakkabılar ve mutfak eşyaları satışa sunuldu.

Ocak ayının başından itibaren 1-6 Ocak tarihleri arasında açık tutulan hayır çarşısında 20 bin TL gelir elde edilirken, 254 ünite kan bağışı kabul edildi.

Müslümanların yararına kullanılacak

Hayır çarşısıyla ilgili konuşan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Beykoz İlçe Temsilcisi Uğur Yoleri, "İstanbul'da Kudüs'e kandil ol sloganıyla başlattığımız hayır çarşısı kampanyası sonucunda Beykoz'da 20 bin lira olmak üzere il genelinde yaklaşık 500 bin lira gibi bir gelir elde ettik. Bu gelir vakfımız bünyesinde Kudüs'te kurulan yetimhane, bakım ve aş evlerine gönderilerek bölgede mağdur edilen Müslüman insanların yararına kullanılacak" ifadelerini kullanarak desteklerinden dolayı Türk Kızılayı Beykoz Şube Başkanı Çiğdem Özkan ve Başkan Yardımcısı İdris Kurt'a teşekkür etti.

Hayır çarşısının yan tarafından kurulan Türk Kızılayı'nın kan bağışı çadırında da 254 ünite kan bağışı kabul edildi.

Yeni yılın ilk kan bağışı etkinliği

Konuyla ilgili konuşan Türk Kızılayı Beykoz Şubesi Başkan Yardımcısı İdris Kurt, "İHH İnsani Yardım Vakfımızın talebi doğrultusunda burada kendilerine bir hafta boyunca çadır desteği verdik. Biz de Türk Kızılayı olarak kan bağışlarını kabul ettik. Bizim bu organizasyonumuz Türk Kızılayı'nın İstanbul genelinde 2018 yılının ilk kan bağışı organizasyonu oldu fakat bu organizasyonlarımızı arttırmamız gerekiyor. Genel merkezimizden gelen mesajlarda yine kan stoklarında azalma yaşandığı bu nedenle kan bağışı organizasyonlarına ağırlık vermemiz gerektiği belirtildi" diye konuşarak etkinliğin tamamlanmasında emekleri olan Zeynep Kamil Kan Merkezi Beykoz Sorumlusu Tevfik Kızıl'a teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, İHH, İnsani Yardım Vakfı, Kudüs'e kandil ol, Türk Kızılayı, İdris Kurt, Uğur Yoleri

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"