Güncel

Beykoz'dan Kızılay’a 20 bin lira yardım

Beykoz'dan Kızılay’a 20 bin lira yardım
06.01.2016 20:44
| | |
3481

Beykoz Belediyesi Ocak Olağan toplantılarının 2. birleşimi, bugün gerçekleştirildi.

Beykoz Belediyesi Ocak Olağan toplantılarının 2. birleşimi bugün gerçekleştirildi.

Türkiye Kızılay Derneği tarafından Türkiye Belediyeler Birliği'ne iletilen ve Suriye'deki Bayırbucak Türkmenleri'ne yönelik, bölgede yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yardım gönderileceği ve nakdi yardıma ihtiyaç olunduğu yazısına, Beykoz Belediyesi yanıt verdi. Buna göre Beykoz Belediyesi, Suriye'den ülkemize göç eden vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için 20 bin Lira nakdi yardım yapacak.

Açılış ve yoklama ile başlayan Beykoz Belediyesi Ocak Olağan Görüşmeleri'nin 2. birleşimi, gündem dışı söz almak isteyenlere söz hakkı verilmesiyle devam etti. Söz isteyen CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Gürel'in kuzeninin trafik kazasında hayatını kaybettiğini haber vererek, başsağlığı diledi. Ardından geçilen gündemde ise teklifler, oy birliğiyle ilgili Hukuk Komisyonu'na havale edildi.

‘Oturuma Manolya Demirören Tekin Başkanlık etti’

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yokluğunda Meclis Başkanvekili Manolya Demirören Tekin'in yönettiği oturumda, şu teklifler, incelenmek üzere komisyonlara gönderildi:

1- Gümüşsuyu Mahallesi 338 Ada 14 Parsel sayılı taşınmazın Beykoz Belediyesi tarafından satın alınmasına yönelik Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü teklifi

2- Paşabahçe Mahallesi 905 Ada ve 18 Parsel sayılı taşınmazın satışı hakkında Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü teklifi

Öte yandan CHP Grubu tarafından verilen yazılı önergeler de Başkanlık makamına oybirliğiyle havale edildi. Önergelerin birinde Yenimahalle Dr. Ömer Besim Paşa Caddesi'nde kaldırım bulunmayan noktalardan geçişte öğrencilerin güvenliğinin tehdit altında olduğu ve bununla ilgili bir çalışma yapılıp yapılamayacağı sorguladı. Yine Yenimahalle'de bulunan Nişangâh Caddesi ve Sevda Sokak arasında kalan kesişim noktasına da göçmelere karşı bir istimlâk duvarı ile bariyer çalışması yapılmasının uygunluğu dile getirildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, Beykoz Belediyesi, Meclis, Kızılay, Yardım

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"