Beykoz’dan Kızılay’a 110 ünite kan

  • Güncelleme: 03.04.2013 00:11
  • Okunma: 6198 kez
  • Yorum: 0
Kızılay tarafından düzenlenen Kan Bağışı Kampanyalarına duyarsız kalmayan Beykozlular, hafta sonunda soluğu Kızılay Tırında aldı.
Beykoz’dan Kızılay’a 110 ünite kan

Kan bağışında bulunan Beykozlular sosyal ve de anlamlı bir etkinliğe katkı sunmaktan dolayı mutlu idiler. Gün boyu Beykoz Onçeşmeler önündeki parka park eden araca gelen Beykozlular öncelikle formlarını doldurdular, ardından gereken sağlık şartlarına uygun gönüllüler kendilerini sedyeler bıraktı.

Bu güzel ve anlamlı etkinlik devam ederken Beykozluların ilgisinden duyduğu memnuniyeti Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan’a aktaran Türkiye Kızılay Derneği Beykoz Şube Başkanı Çiğdem Özkan, her 3 ayda bir Beykoz ilçesinde bu tür bağış programları düzenlendiğini söyledi.

Bayan Özkan, “Aslında son bağış kampanyası yakın bir zamanda yani 8-9-10 Mart tarihlerinde gerçekleşmiş idi. Yani Mart ayının bu son gününe denk düşen bağış günümüzde yine Beykozlu hemşerilerimiz bizleri yalnız bırakmadı. Bu ayın başındaki kampanyada toplam 60 ünitelik bir bağış olurken hafta sonunda ise tatil günü olmasından sebep olsa gerek 110 kişi bağışta bulundu. Mart ayı süresince gerçekleşen bağış etkinliğinde toplam 170 Ünite ihtiyaç duyulduğu anda kullanılmak üzere Kızılay merkezine gönderilmiş oldu" şeklinde konuştu..

Türkiye Kızılay Derneği Kuzey Marmara Bölge müdürlüğünden gelen tır Beykoz Meydanında dikkatleri fazlası ile çekti. Bağışta bulunan Beykozlular dışında vatandaşlara çeşitli konularda bilgi aktarımlarında da bulunuldu.

Bu ara da kan bağışında bulunanlardan birisi de Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan idi. Beykozluların her zaman için kan bağışı etkinliğine ilgi gösterdiğini yıllardır gözlemlediğini söyleyen Ercan, “Ben her halde 10-15 arasında bir bağış yapmışımdır. Burada bağışta gelen Beykozluların bazıları kan şekeri, tansiyon gibi sağlık problemleri yaşamasına karşın kan veremeyecekleri söylenince üzüntü yaşamaktalar ki bunlara bizzat şahitlik ettim. Herkes bir gün kendinsin ya da ailesinden bir bireyin acil kana ihtiyaç duyabileceğini düşünmeli”  diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kan, Bağış, Beykoz, Kızılay, Çiğdem Özkan

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz