Beykoz’dan kalemler ihtiyaç sahibi okullara gitti

  • 25.11.2021 14:06
  • Güncelleme: 25.11.2021 14:20
  • Okunma: 1269 kez
  • Yorum: 0
Toplumun her geçen gün ilgisini arttırdığı Beykoz Genç İHH hafta sonu öğrencilere verdiği destekle gönülleri fethetti.
Beykoz’dan kalemler ihtiyaç sahibi okullara gitti

Okul kapılarında stand açan İHH Beykoz Gençlik Kolları, sınavlara giren öğrencilerin telefonlarına ve değerli eşyalarına sahip çıktı. Okul çıkışında ise İHH’nın standından emanet alan öğrenci bu durum karşısında başka bir kampanya ya destek oldu.

Öğrencilere sınav için dağıtılan kalemleri köy okullarına bağışlamak üzere toplayan İHH, öğrencilerden takdir topladı. Okul kapılarına yaşadıklarını sosyal medya hesaplarında paylaşan öğrenciler, İHH’ya teşekkür etti.

Yusuf Safa Selvi isimli öğrenci, “Sınavlara girerken telefonumu, cüzdanımı, akbilimi, anahtarımı 5₺’ye emanete(!?) mi bıraksam yoksa hiç almasam mı, ne yapsam diye kaç kere düşünüyoruz. İHH yine yardıma koşmuş. Eşyanızı ücretsiz emanet edebiliyorsunuz. Titiz ve temiz çalışıyorlar. Var olsunlar. @ihhinsaniyardimifadeleriyle memnuniyetini ifade ederken, bir başka öğrenci ise “gizliliğe ve hijyene önem veriyorsanız çok güzel bir hizmet“ dedi.

İHH Beykoz Gençlik Kolları, 21 Kasım 2021 Pazar günü yapılan ALES için okul kapılarında stand kuran İHH Genç Beykoz ekipleri, sınava giren adayların telefon ve değerli eşyalarını emanete alarak adaylara kolaylık sağladı. İHH gençleri sınavdan çıkan öğrencilerin kullandığı kalemleri de ihtiyaç sahibi köy okullarına bağış yapmaz üzere toplandı.

İHH’nın bu hizmeti gençlerden takdir aldı. İHH bu proje kapsamında binlerce kalem bağışı kabul ederken, İHH standına emanetlerini teslim etmek isteyen öğrenciler stand önerlerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Genç İHH, Beykoz