Beykoz'dan Kadıköy'e gidip kiliseye çıktılar

  • 20.07.2021 19:28
  • Güncelleme: 20.07.2021 19:28
  • Okunma: 5793 kez
  • Yorum: 0
Kadıköy'deki Surp Takavor Ermeni Kilisesi'nin üzerine çıkan kişilerin Beykoz'da oraya gittikleri ortaya çıktı.
Beykoz'dan Kadıköy'e gidip kiliseye çıktılar

Şüphelilerin emniyette yapılan sorgularında Yunus E. U., Ozan Y. ve Ömer F.A. ile eğlenmek için Beykoz'dan Kadıköy'e gittikleri, araç sürücüsü Ozan Y. haricindeki şüphelilerin alkollü oldukları ifade edildi.

Yunus E.U. meydanda müzik açtıklarını ve etrafta bulunan insanların müzikten hoşlanarak etraflarına geldiğini öne sürerek "Arabanın karşısında bir kilise vardı. Kilise olduğunu biliyordum zira haç amblemi vardı. Az çok kilise olduğunu tahmin ettim. Daha sonra orada bulunan başka tanımadığım kişilerle birlikte kilisenin duvarına çıktım. Benim çıktığımı gören Ömer de duvara çıktı. Aşağıdaki kalabalığı bir mühlet izledik. Çıktığımız yer kilisenin etraf duvarıydı burada dans etmeye, oynamaya başladık. En fazla 5 dakika kadar burada dans ettik, bizden başka kişiler de vardı. Onlar da dans ediyorlardı, 5 dakika sonra aşağıya indik. Bira aldık, daha biramızı bitirmeden olay yerine grup aracı geldi. Bizi yüksek sesle müzik dinlediğimiz için uyardı. Biz de ikazları dikkate alarak Beykoz’a yola çıkarak meskene döndük" dedi.

İfadesinin devamında Yunus E.U. sonraki gün polislerin kendisini konutundan gözaltına aldığını ve ne olduğunu anlamadığını belirterek, "Ben kiliseye, ne de öbür bir ibadethaneye zarar vermedim. Dalga geçmek gibi bir niyetim yoktu. Olay dalga geçmişiz gibi yansıtıldı, suçlamayı kabul etmiyorum. Benim hiçbir sabıkam yoktur. Olay günü çok derecede değil, orta derecede alkollüydüm." ifadelerini kullandı.

Şüpheli Ömer F. A. sarhoş olduğunu, arkadaşı Yunus E.U.’yu ve tanımadığı kişilerle birlikte bir binaya çıkması üzerine kendisinin de çıktığını belirterek, "Kilise olduğunu bilmiyordum" dedi.

Ömer F.A. da olayı anlatarak suçlamayı kabul etmedi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz