Beykoz’dan İstanbul’a seri masallar

  • Güncelleme: 17.09.2018 17:00
  • Okunma: 6329 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu'nun yeni kitabı Üsküdar Masalı bugün itibariyle satışa sunuldu.
Beykoz’dan İstanbul’a seri masallar

2014 Mahalli İdareler Seçimleri'nde Beykoz Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi seçilen ve aynı zamanda yazar olan Muharrem Kaşıtoğlu'nun yeni kitabı Üsküdar Masalı, bugün itibariyle raflardaki yerini aldı.

Daha önce "Beykoz Masalı" kitabıyla çocukların beğenisini kazanan Yazar Muharrem Kaşıtoğlu, yaptığı onlarca söyleşi ile binlerce çocuğa Beykoz’u anlatma fırsatı bulmuştu.

Kaşıtoğlu bu kez yine fabl tarzında kaleme aldığı "Üsküdar Masalı" ile okurların karşısına çıktı.

Özyürek Yayınevi etiketiyle kitapçılardaki yerini alan "Üsküdar Masalı" kitabında bu kez iki sevimli güvercinin etrafında örgülediği masal ile "Valide Sultanlar Şehri" Üsküdar’ı anlatıyor.

Yazar Kaşıtoğlu bu eseriyle toplumu eğlendirmeyi ve bilgilendirmeyi amaçladığının altını çiziyor.

Üsküdar yolculuğunun yer aldığı kitapta, boğazın birer bekçileri olan tarihi mahalle camilerinden, içinde büyük bir aşk hikâyesi barındıran Mihrimah Sultan Camii’ne, denizde bir yol açtığı konuşulan büyük din alimi Aziz Mahmud Hüdai’den, efsanelere konu olan Kız Kulesi’ne kadar pek çok hikâyeyi okuyucuların beğenisine sunuluyor.

Eserleriyle okuyucuyu sıkmadan, bir sonraki sayfada, "Acaba karşımıza ne çıkacak?" merakı uyandıran  bir serüven vaat eden Kaşıtoğlu, şehrin sembollerinden olan güvercinlerin mihmandarlığında çıkılan Üsküdar gezisi, Fethi Paşa Korusu’ndan sahile ve Çamlıca Tepesi’ne süren bir hikaye kaleme aldı.

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu'nun "Üsküdar Masalı" isimli yeni hikayesinden bir kesit ise şu şekilde:

Ben Bilgekanat. Hayatını, öğrenmeye ve öğrendiklerini öğretmeye adayan bir güvercinim...

Bu kitapta bizlere Üsküdar’ı anlattığını söylüyor. Hem Üsküdar’dakileri hem Üsküdar’a dokunan hem de Üsküdar’ın dokunduğu yürekleri...

Sizler, bu güzel şehrin, bu güzel ilçenin en kadim kuşları güvercinler olarak onu çok iyi bilmek zorundasınız. Bu şehir ve bu ilçe, insanların olduğu kadar sizindir de. O yüzden tanımak, bilmek ve ona sahip çıkmak zorundasınız. İşte ben, bunun için bir taş koyuyorum bu duvara... Üsküdar’dan başlıyorum anlatmaya. Bildiğimi, gördüğümü, duyduğumu dinlemeye hazır mısınız?..” diye okurlara seslenmiş Bilgekanat, umutlarını emanet ettiği güvercinlere...

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz