Eğitim

Beykoz'dan Heybeli'ye TEGV Köprüsü

Beykoz'dan Heybeli'ye TEGV Köprüsü
2014.12.24 00:00
| | |
35354

Foto galeri Video galeri

Beykoz'un gözbebeği sivil toplum kuruluşlarının önde gelenlerinden olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Beykoz Öğrenim Birimi, Heybeliada'da etkinlik odası açtı.

Yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği açılışta, çocuklar heyecanlı ve mutlu, TEGV Beykoz Öğrenim Birimi gönüllüleri ise gururluydu. Açılış kurdelesini Okul Müdürü Tuncay Barış ve TEGV Genel Müdürü Mete Meleksoy öğrencilerle birlikte keserken, bu güzel günde Beykozlu Gönüllüler, TEGV Beykoz Öğrenim Birimi Sorumlusu Makbule İnaç'ı yalnız bırakmadı.

Beykoz Devlet Hastanesi'ni çocukların yaptığı birbirinden kıymetli resimlerle güzelleştiren TEGV Beykoz Öğrenim Birimi, ilçedeki okullarda etkinlik odaları da açarak eğitime anlam katmaya devam ediyor. TEGV'in İpek Kıraç Öğrenim Birimiyle birlikte Beykoz'daki iki şubesinden birisi olan Beykoz Öğrenim Birimi, bu kez ilçe sınırlarını da aşarak Heybeliada'da bir etkinlik odası açılışı gerçekleştirdi ve Beykoz'un sesinin adalardan yankılanmasını sağladı.

Müdür Tuncay Barış: “Velilerimizin de ufkunu açacak…”

Açılışın her aşamasında TEGV'in yanında olan Dost Beykoz, Heybeliada Ortaokulu Müdürü Tuncay Barış ve TEGV Beykoz Öğrenim Birimi Sorumlusu Makbule İnaç ile birer söyleşi de gerçekleştirdi. Okul Müdürü Tuncay Barış, TEG Beykoz Öğrenim Birimi'ne etkinlik odası nedeniyle teşekkür ederken, "Aslolan iyi niyettir. Bu işleri zorlaştıran insanlar. Bizler böylesi bir yerin okulumuzda açılması dolayısıyla çok mutluyuz. Okulumuzdaki bu TEGV sınıfının öğrencilerimizin yanı sıra velilerimizin de ufkunu açacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Makbule İnaç: “Hayaldi, gerçek oldu”

TEGV Beykoz Öğrenim Birimi Sorumlusu Makbule İnaç da Dost Beykoz'a özel yaptığı açıklamada, Heybeliada'da açılan etkinlik sınıfının geçmişinin 5 yıl önceye dayandığını vurgulayarak, "Bu aslında bir hayaldi, bugün ise gerçekleşti. Beykoz'daki gönüllülerimizin önerisini Okul Müdürü kabul edince çok heyecanlandık. Bağışverenlerimizle birlikte malzemelerimizi alarak, burada bir sınıf açtık. Bundan sonraki hayalimiz de inşallah diğer okulların da birer TEGV odası olmasıdır" dedi. Dost Beykoz'a da katkıları nedeniyle teşekkür eden Makbule İnaç, bir ara beraberindeki TEGV gönüllüleriyle birlikte gazeteyi de inceledi.

‘Ebru atölyesini Heybeliada’ya taşıdılar…”

Heybeliada'da açılan TEGV sınıfının ilk öğrencileri hemen masalara geçerek, ilk resim etkinliklerini gerçekleştirdi. Öğretmenleri eşliğinde manzara resmi yapan öğrenciler, bu sırada Okul Müdürü Tuncay Barış ve TEGV yetkilileri eşliğinde son şeklini de verdi. Dost Beykoz'a özel poz da veren öğrencilerin heyecanı ise görülmeye değerdi. Beykoz Öğrenim Birimi'yle özdeşleşen 'ebru atölyesi' açılış sırasında koridora kurulurken, hem öğrenciler hem de gönüllüler hoşça vakit geçirdi.

‘Sponsorlar: Starbucks ve Pinkberry’

Öte yandan Heybeliada'da kurulan TEGV etkinlik odası açılışının sponsorları, Starbucks ve Pinkberry'di. Gönüllüler ve öğretmenler kahve içerken, öğrencilere yalnızca ‘sıcak çikolata’ ikram edildi. Dondurulmuş yoğurt üzerine taze meyve, çikolata ve gevrek eklenerek tüketilen ürünlerden tanıdığımız Pinkberry ise çocuklar tarafından büyük bir ilgi gördü. Ücretsiz olarak Starbucks'tan sıcak çikolata içen ve Pinkberry'den dondurulmuş yoğurt yiyen çocuklar ayrıca TEGV Beykoz Öğrenim Birimi Gönüllüleri tarafından hazırlanan meyve suyu ve kuru pastadan da tattılar.

Açılışta TEGV Genel Müdürü Mete Meleksoy, Okul Müdürü Tuncay Barış ve TEGV Beykoz Öğrenim Birimi Gönüllüleri Esen Hülagü ila İdil Özsöyler'e öğrencilerin yapmış olduğu birbirinden özel resimleri armağan etti. Açılış etkinliğinin tamamlanmasının ardından ise topluca okul bahçesine inen TEGV gönüllüleri, burada Dost Beykoz'a özel poz vermeyi de ihmal etmedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: TGEV, beykoz, heybeliada, Makbule İnaç, Tuncay Barış, Starbucks, Pinkberry, beykoz haberleri, Esen Hülagü, idil Özsoylar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"