Güncel

Beykoz’dan havalandılar, her yerde aranıyorlar

Beykoz’dan havalandılar, her yerde aranıyorlar
22.07.2016 20:32
| | |
15655

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in açıkladığı ve Beykoz'dan havalanan helikopterle gittikleri tespit edilen komandolardan 5'i hala kayıp...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bulunduğu Marmaris’teki otele, o ayrıldıktan kısa süre sonra helikopterle gelip saldırıda bulunan darbeci askerlerden biri daha yakalandı.

Yakalanan firari darbecinin Üsteğmen Ali Sarıbey olduğu öğrenilirken, henüz yakalanmayan firari 5 asker daha olduğu kaydedildi. Beykoz'daki tüm siyasi parti liderlerinin katıldığı ve ortak bildirinin altına imza atıldığı toplantıda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Marmaris'e giden helikopterin Beykoz'dan kalktığını ve askerlerin de Beykoz'dan gittiğini açıklamıştı. Söz konusu 20 komandodan yalnızca 5'inin firari durumda olduğu bildirilirken, isim ve fotoğrafları da bölgedeki emniyet birimlerine gönderildi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a saldırı düzenlemek amacıyla Muğla’nın Marmaris ilçesine gelen ve çatışmada 2 polisi şehit ederek kaçan darbeci askerlerden sualtı taarruz (SAT) komandosu Deniz Üsteğmen Ali Sarıbey karayolunda otostop yaparken yakalandı. Ayrıca bir dairenin balkonundan erkek kıyafeti ve havlu çalarken ev sahibi tarafından fark edilen 3 kişinin de aranan askerler olduğu şüphelisiyle Marmaris’in Armutalan Mahallesi’ndeki dağlık ve ormanlık bölgede aramalar yoğunlaştırıldı.

‘Bu 5 asker, her yerde aranıyor…’

Halen firari olan ve Beykoz'dan gittikleri belirlenen askerlerin isimleri ise şu şekilde sıralandı:

Ahmet Çamoğlu

Yücel Özcan

Mustafa Özel

Halit Çetin

Fatih Arık

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, Komando, SAT, Darbe, FETÖ, Ahmet Çamoğlu, Yücel Özcan, Mustafa Özel, Halit Çetin, Fatih Arık

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"