Son Dakika

Beykoz’dan Hatay Samandağ'daki engelli aileye konteynır gitti

  • 0
  • 12631
Beykoz’dan Hatay Samandağ'daki engelli aileye konteynır gitti
Beykoz’dan Hatay Samandağ'daki engelli aileye konteynır gitti
Beykoz’dan Hatay Samandağ'daki engelli aileye konteynır gitti

Beykoz Batum Havalisi Derneği Hatay Samandağ’da engelli bir ailenin talebine cevap verdi.

Hatay Samandağ’ın bir köyünde yaşayan engelli aile Kaymakam’dan konteynır istedi. Kaymakam ise Beykoz Batum Havalisi Derneği ile bir tanıdık vasıtası ile irtibat kurarak engelli ailenin talebini iletti.

Bu talep üzerine hemen harekete geçen Batum Havalisi Derneği, kendi üyeleri arasında yardım kampanyası başlattı.

50 Bin TL olarak belirlenen konteynır bedeli hızlı bir şekilde toplanarak ilgili firmaya gönderildi. Nakliye ödemesi 25 bin TL’yi de üyelerin katkıları ile karşılayan Batum Havalisi Derneği Yöneticileri engelli bir ailenin isteğini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadı.

Beykoz Batum Havalisi Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç, “bir sivil toplum derneği olarak engelli bir depremzede ailenin isteğini yerine getirebilmenin mutluğunu yaşadık. Daha önce bölgeye bir tır ihtiyaç malzemesi göndermiştik. Şimdi de engelli bir ailemizin konteynır ihtiyacını karşıladık.” ifadelerini kullandı.

“Beykoz Batum Havalisi Derneği olarak üyelerimizin de imkânlarıyla, Beykoz’dan bölgeye konteynır gönderen ilk stk olmanın heyecanını yaşadık. Örnek bir davranış sergilediğimize inanıyorum.” diye konuşan Kılıç, “Destek veren tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Beykoz Batum Havalisinin konteynırı bölgeye ulaştırılarak engelli aileye teslim edildi. Engelli ailenin bireyi ise Beykoz Batum Havalisi Yöneticilerine, video yayını aracılığı ile teşekkürlerini iletti.

Haber Merkezi

Beykoz’da STK’lar gündemi yakaladı
Önceki Beykoz’da STK’lar gündemi yakaladı
Paşabahçe U17 Gençleri baraj maçına çıkacak
Sonraki Paşabahçe U17 Gençleri baraj maçına çıkacak