Beykoz'dan Halep'e 12. tır dualarla yola çıktı

  • Güncelleme: 03.02.2017 18:09
  • Okunma: 6959 kez
  • Yorum: 1
İHH ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan 4 İnsani Yardım tırı daha Halep'e doğru yola çıktı. Halep'e yolcu edilen tır sayısı 12 oldu.
Beykoz'dan Halep'e 12. tır dualarla yola çıktı

İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilçede eğitimine devam eden okullarda başlatılan Halep'e yardım kampanyasında 211 bin lira toplanarak, yardıma muhtaçlara gönderildi.

Öğle saatlerinde Beykoz Kaymakamlığı'na ait otoparkta yapılan programla Halep'e uğurlanan 4 tır, Pazar günü yerlerine ulaşacak.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcıları Av. Yakup Özbek, Salim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, STK temsilcileri, İHH Beykoz Gönüllüleri ve vatandaşların katıldığı programda kısa bir konuşma yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Sorumlusu Uğur Yoleri, çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

"Bütün gönüllülerimize teşekkür ediyorum"

Sadece iki ay içerisinde Beykoz'dan 600 bin TL değerinde yardım gönderildiğine değinen İHH Gönüllüsü Yoleri, "İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Türkiye genelinde başlatmış olduğumuz Halep'e yardım kampanyası kapsamında bizlerde Beykoz gönüllüleri olarak ayni ve nakdi yardımların toplam bedeli 600 bin TL'yi bulmuştur. Bu elhamdülillah Beykoz için büyük bir başarıdır. 2016 yılı içerisinde İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Suriye'deki kamplarına 46 milyon adet ekmek gönderildi. Bu bir kez daha vatan evlatlarının mazlumun yanında olduklarının göstergesidir." dedi.

"Yaratılanı severiz yaratandan ötürü..."

İHH Beykoz Sorumlusu Uğur Yoleri'nin ardından kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, "Yaratılanı severiz, yaratandan ötürü... İlkesini kendimize düstur edinmiş insanlar olarak dünyanın neresinde olursa mazlumun dini sorulmaz, hangi dine mensup olursa olsun; yere düşmüş birisi varsa onu kaldırmak bizim insani görevimizdir" şeklinde konuştu.

Öğrencilerin velilerinden okul ihtiyaçları için yardımda bulunduklarında rağbet görmediğini fakat söz konusu mazlumlara yardım olduğunda velilerin hassas davrandıklarına değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozbay, "Yok edilmek istenen milletleri aldık bağrımıza bastık. Ne kadar ölüm kalım mücadelesi veren insanlar varsa onların hepsine vatanımızda sırf insan oldukları için yer verdik. Batı medeniyeti de işin edebiyatını yapıyor tabii ki. Sözüm onu insani yardımlardan onlarda bahsediyorlar ama asıl insani yardımı muhtaç insanlara insan oldukları için biz yapıyoruz. Dünyanın en büyük kalkınmış ülkesi değiliz belki ama insani yardımlarına bakarsak en çok yardımı yapan ülkeyiz." ifadelerini kullandı.

"Türkiye Cumhuriyeti, büyük bir devlettir"

Protokol konuşmalarının üçüncüsü Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek gerçekleştirdi. Çelikbilek, "Bugün gönderdiğimiz bu yardımlar ne ilk, ne de son olacaktır" şeklinde başladığı konuşmasında şöyle devam etti:

"Dünya böyle durdukça her zaman bizlerin yardımına ihtiyaçları olacak belki bizde Allah nasip ettiği sürece sonuna kadar yardım edeceğiz. Şu anda görüyoruz ki Halep'te biraz sessizlik var. Biraz sükunet var ama her şeye rağmen az da olsa orada kan akmaya devam ediyor. Orada kanın biraz kesildiğini ve bunda da bizim devletimizin payının yüksek olduğunu biliyoruz. Bu hayra ortak olan bütün kurumlarımıza teşekkür ediyorum"

"Bizim insanlığımız bu, ötesi yok!"

Başkan Çelikbilek'in akabinde kürsüye Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı davet edildi. Emeği geçenlere teşekkür eden Katırcı, şunları söyledi:

"Bu millet bu devlet tarihin her yerinde olduğu gibi mazlumlara sahip çıkmaya devam ediyor. Şu anda en çok mülteci kabul eden ülke Türkiye. Demek ki en çok gelişmiş ülke olmakla çok geride olmakla gelişmiş ekonomi olmakla bir alakası yok. İnsanlıkla alakası var. Bu bizim insanlığımız, hiç ötesi yok. Tarihin her yerinde olduğu gibi diline, dinine, ırkına ve rengine bakmadan biz insanlara bakmaya devam etmişiz, etmeye de devam edeceğiz. Biz inanıyoruz ki veren el alan elden hayırlıdır. Okulların ihtiyaçları var dediğimiz zaman bu çağrımız velilerden pek ilgi görmese de Halep'e yardım göndereceğiz dediğimiz zaman 4 tane tır kısa bir sürede hazırlanabiliyor. Bu insanın yüce gönüllülüğüdür."

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Beykoz Belediye Başkan Danışmanı Muhammed Küçükkonuklar'ın yaptığı duanın ardından dört tır Halep'e yolcu edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Ünal yavuz (4 yıl önce)

Emegi geçenlerden Rabbim razi olsun

Yorum Yaz