Beykoz'dan Gaziantep'e açılan KAPI

  • 06.04.2021 10:35
  • Güncelleme: 06.04.2021 10:45
  • Okunma: 3811 kez
  • Yorum: 0
Merkezi Beykoz'da bulunan KAPI Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Gaziantep'teki ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattı.
Beykoz'dan Gaziantep'e açılan KAPI

Merkezi Beykoz'da bulunan, İstanbul ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren KAPI Uluslararası İnsani Yardım Derneği bu sefer de Gaziantep'e yardım elini uzattı.

KAPI Uluslararası İnsani Yardım Derneği gönüllüleri Gaziantep'in Kayadibi köyündeki 65 çocuğa kırtasiye, bot, mont ve oyuncak hediye etti.

"Tebessüm İçin Yollardayız" projesi hakkında bilgi veren KAPI Uluslararası İnsani Yardım Derneği Gençlik Kolları Başkanı Zeynep Dinler, "Bir okul ziyaretinde daha çocuklarla buluşmaktan, onlarla oyunlar oynayıp hediyeler dağıtmaktan, birlikte şarkılar söylemekten çok mutluyuz. Yollarda başımıza gelen birçok sıkıntılı anı eğlenceli dakikalara çevirdik. Benzinci bulamayıp yolda kaldık, taksiyle yakıt istedik, yakıt gelene kadar otobanı düğün salonuna çevirdik, okula gidip hediyeleri dağıtıp ardından Ankara misket oynayıp patlamış mısır yedik, araya birde asker kınası yaptık." dedi.

Dinler, şunları söyledi:

"Sonrası yollarda olup gecenin bir yarısı fırıncıdan rica edip pizza fırına verdik. Bütün bunları yaparken çok eğlendiğimiz çocuklarla çok mutlu olduğumuz doğrudur. Bir çocuğun tebessümü için yola çıkarsanız yol ne kadar uzun olsa da yoldaki zorluklar mutlu anılara dönüşüyor. Yeter ki niyetiniz bir çocuğun mutluluğu olsun. Biz bu ülkenin gençleri olarak bizden sonra gelecek küçük kardeşlerimizle güzel bir vatanda hep birlikte birbirimize tebessüm ederek  yaşanacak bir vatan için yola çıktık. Bu uğurda elimizden geldiği kadar çalışmaya devam edeceğiz"

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: KAPI

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz