Beykoz'dan Filistin'e destek İsrail'e lanet

  • 1
  • 5103
Beykoz'dan Filistin'e destek İsrail'e lanet
Beykoz'dan Filistin'e destek İsrail'e lanet
Beykoz'dan Filistin'e destek İsrail'e lanet
Beykoz'dan Filistin'e destek İsrail'e lanet
Beykoz'dan Filistin'e destek İsrail'e lanet
Beykoz'dan Filistin'e destek İsrail'e lanet
Beykoz'dan Filistin'e destek İsrail'e lanet

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla konvoy düzenlendi.

Beykoz Kavacık'ta toplanan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı üyeleri ile vatandaşlar, son dönemde Filistinliler'e karşı yapılan saldırılar nedeniyle slogan attı.

Yüzlerce aracın katıldığı destek konvoyu Kavacık'taki İHH Beykoz Temsilciliğinin önünden başlayarak Çavuşbaşı'nda sona erdi. Etkinliğe destek veren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri adına İHH Beykoz Şube Başkanı Uğur Yoleri burada bir basın açıklaması yaptı.

Yoleri yaptığı açıklamada, Müslümanlara Filistin ve Gazze'de İsrail tarafından yapılan işgal ve saldırıları lanetlemek için toplandıklarını kaydetti.

Kudüs'e umut ol demek için yüzlerce araçla konvoy oluşturduklarını ifade eden Yoleri, "Mescid-i Aksa, İsra Suresi’nin birinci ayetinde açıklandığı üzere çevresi mübarek kılınan kutlu bir mekandır. Allah Rasulü’nün buyurduğu üzere de yeryüzünde Allah için kurulan ikinci mescittir. Mescid-i Aksa, terörizmi kendine resmi politika, bir yol haritası yapmış korsan devlet katil İsrail’in değil, tüm Müslümanların toprağı Kudüs’te bina edilmiş kutsal mekanımızdır. Ama şimdi mahzun ve zalim İsrail'in postalları altında ezilmektedir." dedi.

Gazze'ye yağmur gibi bombaların yağdığını sözlerine ekleyen Yoleri, İsrail'in Gazze'ye pervasızca saldırdığını söyledi.

Yoleri, "O gözü yaşlı Müslüman yavruların feryatları arşı alayı titretmektedir. O coğrafyada Müslümanlar, kan, ter ve gözyaşı ile yaşamaktadır. Zalim İsrail dünyanın gözünün içine baka baka zulmüne devam etmektedir. Uluslararası hukuk, kamuoyu, sivil toplum örgütleri, insan hakları örgütleri, barış örgütleri, siyasal kurumlar, İsrail’in bu şımarık, işgalci ve kural tanımaz tavrına karşı bir an önce bir araya gelmeli ve elini taşın altına koymalıdır." diye konuştu.

İHH Beykoz Şube Temsilcisi Uğur Yoleri, sözlerini şöyle tamamladı:

"Geçmişin acılarını endüstriyel şekilde Müslümanlar üzerinden ödetmeye çalışan İsrail, Filistin toplumunun varlığını hiçe saymakta ve kurulduğu günden itibaren sistematik biçimde işgal ve soykırım suçları işlemektedir. Geçmişin acıları ile yüzleştirilmesi gereken Müslümanlar ve Filistin değil, zalim ABD ve Avrupa’nın bizzat kendisidir. Bugün din, dil, ırk gözetmeksizin herkesin özgürce yaşadığı ve haklarını yeri getirebildiği bir Kudüs’ten bahsetmek istiyorsak, geçmişin tecrübeleri ve bugün yaşananları göz önünde bulundurmak tüm dünyanın vazifesidir."

Etkinliğe, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Anadolu Gençlik Derneği Beykoz Temsilciliği, Beykoz İmam Hatipliler Derneği, Ensar Vakfı Beykoz Temsilciliği, Türkiye Gençlik Vakfı Beykoz Temsilciliği, Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Temsilciliği, Özgür Der Beykoz Şubesi, Beykoz Serdengeçtiler Derneği ve Beykoz Rizeliler Derneği de destek verdi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın buz aşkı
Önceki Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın buz aşkı
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (1 Yorum)

İbrahim Öztürk (3 yıl önce)

Başta Beykoz İHH olmak üzere Beykoz'da ki STK temsilcilerinden ve Beykoz halkından Allah razı olsun. Vakti geldiğinde Birlik beraberlik içinde kardeşçe hareket etmek böyle bir şey olsa gerek...

Yorum Yaz