Beykoz'dan Federasyona BAL çıkartması

  • 26.08.2020 11:53
  • Güncelleme: 26.08.2020 14:42
  • Okunma: 3651 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un Bölgesel Amatör Lige yükselen takımların yöneticileri İASKF Başkanı Ali Düşmez ile bir araya geldi.
Beykoz'dan Federasyona BAL çıkartması

TFF Başkanvekili, TASKK ve İASKF Başkanı Ali Düşmez,kendisini ziyaret eden İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubunda mücadele ederken, Pandemi süreci sonrasında yarıda kalan maçların ardından alınan karar ile Bölgesel Amatör Lige alınan 16 Takım Başkan ve Temsilcilerini Amatörlerevinde konuk etti.

Bilindiği üzere Pandemi süreci nedeni ile İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubunda müsabakalar iki hafta oynandıktan sonra iptal edilmişti. Bu andan sonra Klasman Grubunda mücadeleye çıkan 16 Takım için ne kararın verileceği haftalar, hatta aylarca beklenmişti. 

Özellikle Beykoz 1908 Başkanı Zeki Aksu'nun oluşturduğu yoğun kamuoyu sonrasında kulüplerce beklenen güzel haber geçtiğimiz haftalarda açıklanmış ve 16 takımın tamamı Bölgesel Amatör Lige alınmıştı. İstinye'deki Amatörlerevindeki buluşmaya bazı ilçelerin Kulüpler Birliği Başkanlarının yanı sıra birçok Kulüp Başkanı da iştirak etti.

Amatörlerevindeki programa Beykoz 1908 A.Ş. adına Başkan Zeki Aksu ve Safter Eroğlu, Kavacıkspor Adına Kulüp Başkanı Bedri Güntay Ankara'da olduğundan Yönetim Kurulu Üyelerinden Ulaş Atbaşı yer alırken, Bölgesel Amatör Lige çıkan 3. Beykoz Kulübü olan TED İstanbul Koleji SK adına katılım yoktu.

16 Kulüp adında ilk konuşmayı Beykoz 1908 Başkanı Zeki Aksu yaptı. Aksu, bazı kesimlerce kendilerinin sıfır puan ile Bölgesel Amatör Lige davet edildikleri yönünde gelen yorumlara karşı çıkarken, Gruplarında ilk iki sırada yer alan takımların BAL Ligine davet edildiğine dikkatleri çekti. 

TFF Başkan Vekili, TASKF ve İASKF Başkanı Ali Düşmez, Türkiye Geneli ve Bal Yerelinde Ligler için farklı senaryolarının bulunduğuna dikkat çekerken, İstanbul'dan Bölgesel Amatör Lige alınan 16 takımın diğer iller ve takımlar için kesinlikle bir sorun teşkil etmediğini belirtti.

Spor Servisi

 

Anahtar Kelimeler: Zeki Aksu