Beykoz'dan Elbistan'a 4 bin kişilik balık ikramı

  • 0
  • 6817
Beykoz'dan Elbistan'a 4 bin kişilik balık ikramı
Beykoz'dan Elbistan'a 4 bin kişilik balık ikramı
Beykoz'dan Elbistan'a 4 bin kişilik balık ikramı
Beykoz'dan Elbistan'a 4 bin kişilik balık ikramı

Beykoz'un sevilen balık mekanlarından Beykoz Balık Ekmek depremde yara alan Kahramanmaraş'ta depremzedelere balık-ekmek ikram etti.

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerindeki depremlerden ağır etkilenerek binlerce can kaybının yaşandığı bölgeye Beykoz'daki iş insanları el vermeye devam ediyor.

Balık ekmek lezzetinin İstanbul'daki sayılı noktalarından Beykoz Balık Ekmek, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 4 bin depremzedeye balık ekmek, turşu ve helva ikramında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gastronomi nişanı verdiği Şef Ömür Akkor, Elbistan'da 'yeniden hayat' lokantası kurdu.

Beykoz Balık Ekmek ile işbirliğine giden Ömür Akkor, hiçbir yardım kabul etmeme şartını Beykoz lezzeti için görmezden gelerek bölge halkının balıkla buluşmasına da aracılık etti.

Beykoz'dan araçlara yüklenerek götürülen 4 bin kişilik balık, ekmek, helva ve turşu Elbistan'da vatandaşlara dağıtıldı.

Beykoz Balık Ekmek yöneticileri, "Depremin en fazla etki alanı olan Elbistan ilçesinde yüzlerce yıkılan ev, binlerce can kaybının ve hasarlı binanın bulunduğu ilçede Beykoz’un ünlü balıkçısı Beykoz Balık Ekmek olarak yaralarını bir nebze sarmak için adım attık. Psikolojilerini bir nebze yerine getirme adına ve yanlarında olduğunu hissettirebilmek adına balık ekmek dağıtımı gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.

2 gün boyunca süren balık ekmek ikramı, sonrasında Beykoz Balık Ekmek personeli depremzede ailelerle sohbet etme imkanı da buldu.

İkram sırasında kolluk kuvvetleri ve AFAD personeli ikrama destek oldu.

Haber Merkezi

Beykoz'da da kentsel dönüşüme karşı çıkmışlardı
Önceki Beykoz'da da kentsel dönüşüme karşı çıkmışlardı
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz