Son Dakika

Beykoz'dan Ekşioğlu’na sert cevap

  • 0
  • 9995

Yerel bir amatör futbol sitesine yaptığı açıklama ile Beykozspor camiasında infiale neden olan Ekşioğlu’na Beykoz taraftarı cevap verdi.

TFF İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu’na cevap veren Büyük Beykoz 1908 Taraftar Derneği açıklamasında sert ifadeler kullandı.

Ekşioğlu’nun Beykoz 1908 hakkında kullandığı ve tipik bir tepeden bakma hali içeren açıklamadaki ifadeleri kesinlikle kabul etmediklerini söyleyen Taraftar Derneği, Ekşioğlu’nun bulunduğu makamı hak etmeyen, kendini bir Padişah, Kral hüviyetinde gören anlayışının kesinlikle kabul edilemeyeceğini belirtti.

U16 Yaş Grubu Türkiye Şampiyonası Elemelerinde Feriköy ile Beykoz 1908 Takımları arasında gerçekleşen müsabakadan kendi öz eleştirilerini yaptıklarını söyleyen Taraftar Derneği, şu açıklamada bulundu

“ Maalesef suçu sadece başkalarında gören, kendini İstanbul Futbolunun Patronu olarak gören zihniyetin, bu karşılaşmada bir Türkiye Şampiyonası elemesi olmasına karşın hiçbir güvenlik önlemi almayışının, bunu düşünmeyişinin, her iki kulüp arasında geçmiş yıllara dayanan husumeti dikkate almamalarının ceremesini maalesef ve üzülerek belirtmek isteriz ki U16 Yaşında sadece futbol oynamaya odaklanmış geleceği olan gençlerimiz çekmiştir.

Futbolcu kardeşlerimiz kendileri hakkında verilen kararın ardından ki süreçte demokratik haklarını kullanarak İstinye’deki Orhan Saka Amatörlerevin de gerçekleşen sessiz protesto galiba sayın  Ekşioğlu’nda derin izler bırakmış olsa gerek.”

Hiç kimsenin gücü Beykoz 1908 A.Ş. Takımını yer aldığı İstanbul Süper Amatör Ligden, İkinci Amatör Lige düşürmeye yetmez! Burası yukarıda da ifade ettiğimiz gibi ne Krallıkla, ne de Padişahlıkla yönetilen bir ülke. Her şey demokratik kurallar dikkate alınarak gerçekleşmekte. Öte yandan Sayın Ekşioğlu’nun gerçekten de bizlerin yüzünü ekşiten bir ifadesi de Paşabahçespor maçlarında Beykoz taraftarlarını görmek istemediği şeklindeki beyanıdır. Bu açıklaması sözün bittiği yer anlamına gelmektedir. İnsanların kişisel özgürlük alanı ve haklarına fütursuzca saldırı anlamı taşımaktadır. Bu düşünceyi beyninde taşıyan bir insanın biran önce görevinden istifa edip, Beykozspor, Paşabahçespor camiasından özür dilemesi beklentisi içindeyiz. Ey Yemen Ekşioğlu, sen ki 107 Yıllık Asırlık Çınarı karşına aldın, BALTAYI TAŞA VURDUN !. Bu düşünceler içerisindeki bir ismin Türk Futboluna, Amatör Futbol Camiasına verecek bir şeyi de artık kalmamıştır. Yapacağı en erdemli hareket bir daha dönmemek üzere Türk Futbolunda işgal ettiği makamlardan ayrılmasıdır.

BÜYÜK BEYKOZ 1908 TARAFTARLAR DERNEĞİ / İBRAHİM DURMAZ-İBRAHİM YILDIRIM

 

Sedat Peker’in düğününden kareler
Önceki Sedat Peker’in düğününden kareler
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz