Beykoz'dan dünyaya açılan iyilik hikayesi

  • 0
  • 7583
Beykoz'dan dünyaya açılan iyilik hikayesi
Beykoz'dan dünyaya açılan iyilik hikayesi
Beykoz'dan dünyaya açılan iyilik hikayesi
Beykoz'dan dünyaya açılan iyilik hikayesi

Beykozlu Neslihan Dural'ın kendi çabaları ve bağışçılarının destekleriyle başlattığı iyilik hikayesi 25 yıldır kesintisiz devam ediyor.

Afrika'dan Afganistan'a, Bosna'dan Azerbaycan'a, Suriye'den Yemen'e kadar bağışçılarının destekleriyle Neslihan Dural'ın başlattığı iyilik hikayesi, 25. yılında da hız kesmeden yardıma muhtaç insanlara el uzatıyor.

Türkiye'de ve yurt dışında çok sayıda noktaya uzanmaya çalışan Neslihan Dural, kendisine yardımcı olan arkadaşlarıyla birlikte köy okullarına, sığınmacı kamplarına varana kadar çalışmalarını sürdürürken, 3 yıl önce Beykoz merkezli olarak kurduğu Kapı Uluslararası İnsani Yardım Derneği'yle binlerce kilometre uzaklara gidiyor.

MS hastası ve kamu çalışanı olarak boş zamanlarını insanlığa yardım etmek amacıyla kullanan Dural, akreditasyonu bulunan AFAD eğitmeni olarak gönüllülük esasıyla talep edenlere afet eğitimleri veriyor.

Dost Beykoz'a çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Kapı Uluslararası İnsani Yardım Derneği Başkanı Neslihan Dural, "Tamamen gönüllülük esaslı olarak çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaları aslında birbirini tanımayan ve benle bile hiç  yüz yüze gelmemiş gönüllülerimiz ve şirketlerin maddi desteğiyle yürütüyorum. Tek başıma sahadayım. Deprem döneminde bölgeye ilk gidenlerdendim. Gönüllü olarak afet eğitimleri veriyorum. Son olarak Hakkari Çukurca'daydım. 12 şehit verdiğimiz gün İran'a sınırı bulunan köylerimizde yardım dağıttım. Normal de hafta içi kamu kurumunda çalışıyorum, 2 tane üniversiteye giden kızım var. Bu çalışmaları mesai saatleri sonrası hafta sonu yıllık izinlerimde yapıyorum." dedi.

Çoğu zaman işten çıkıp yardım bölgesine uçakla gittiğini ve pazartesi sabah erken saatlerde dönerek yeniden işine devam ettiğini kaydeden Dural, "Tamamen gönülden yapıyorum. Tabii ki bağışçılarımız olmasa hiç bir şey olmaz. Birbirimizi tanımıyoruz ama kocaman bir kapının önünde Allah'ın rızasını kazanıp o kapıdan hayırla geçmek için çaba harcıyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Dost Beykoz Gazetesi Ocak 2019... 190. Sayı
Önceki Dost Beykoz Gazetesi Ocak 2019... 190. Sayı
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz