Siyaset

Beykoz’dan dört tır dolusu yardım malzemesi yola çıkıyor

Beykoz’dan dört tır dolusu yardım malzemesi yola çıkıyor
2015.01.05 00:00
| | |
16381

Foto galeri

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından başlatılan “Çocuklar Üşümesin” kampanyasında sona gelindi.

Kış soğuktur üşütür, İstanbul’un kardeşliği ısıtır’ sloganıyla devam eden çalışmaya AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı adına Kadın Kolları destek verdi.

Battaniyeelektrikli ısıtıcıkışlık giysiayakkabıhijyenik malzemeçocuk bezikuru gıda gibi temel ihtiyaçları karşılayacak ürünlerin toplandığı kampanyaya Beykoz Belediyesi de 4 tır dolusu malzeme gönderecek. Toplanan malzemeler Şanlıurfa’da 4 bin m²’lik alan üzerine kurulan lojistik merkezine gönderilerek ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek. Kampanya da görev alanlar sadece yardım etmekle kalmıyor, belediye başkanları, teşkilat mensupları ve partililerde kurulan lojistik merkezinde görev alıyor.


Beykoz’dan yola çıkacak yardım malzemeleri için yaklaşık bir haftalık çalışma yürütüldü. Mahalle teşkilatlarıyla koordineli bir şekilde çalışan AK Parti Beykoz Kadın Kolları da kampanya ya 180 koli yardım malzemesiyle destek verdi.

AK Parti Beykoz Kadın Kolları temin ettiği 180 koli malzemeyi bölgeye büyük bir sevkiyat yapacak olan Beykoz Belediyesi’ne teslim etti.

Mustafa Gürkan “Beykoz halkına şükranlarımı sunuyorum”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe yöneticileri ve meclis üyelerinin de hazır bulunduğu AK Parti İlçe Merkezi’nde ki teslim töreninde konuşan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın kollarını özverili çalışmaları nedeniyle tebrik ederken, “hayırsever iş adamlarımıza ve Beykoz halkına cani gönülden şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Gaye Zayıf “ Çocuklar üşümesin”

Çocuklar üşümesin diyerek yola çıktıklarını belirten AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Kadın Kolları olarak, birer anne olarak ‘Çocuklar Üşümesin, Esed’in zulmü varsa, İstanbul’un kardeşliği var’ diyerek yola çıktık ve bugün geldiğimiz noktada gerçekten güzel sonuçlara ulaştığımızı görüyorum. Teşkilatımızla birlikte bir hafta boyunca Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda azimle ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürdük. Bebek bezinden kuru gıdaya, battaniyeden temizlik malzemesine kadar kardeşlerimizin ihtiyacı olabilecek her türlü malzemeyi temin etmeye çalıştık. Kadın Kolları olarak hazırladığımız 180 koli yardımı Belediye Başkanlığımıza teslim ettik. Emeği geçen herkese gönül dolusu sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Beykoz'dan kampamya ya verilen destek miktarı ise şöyle oluştu:

1.TIR: 2000 ADET BOT

500 Çift kız çocuk botu

500 çift erkek çocuk botu

500 çift bay botu

500 çift bayan botu

2000 adet kaban

500 adet kız çocuk kabanı

500 adet erkek çocuk kabanı

500 adet bayan kabanı

500 adet bay kabanı

2.TIR: 4000 adet battaniye

3.TIR: 1000 adet battaniye

2000 adet (1,2,3,4) numara çocuk bezi

1000 adet kadın pedi

4.TIR: 600 adet (100TL) kuru gıda kumanya

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı:

Toplam 180 koli

7000 çift çorap

100 çift bot

200 battaniye

9 ısıtıcı

10 koli çocuk bezi

3 koli oyuncak

10 koli kadın pedi

30 koli temizlik malzemesi

30 koli kuru gıda

100 adet yorgan

3 koli bebek maması

20 koli  giysi

3 koli biberon

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Suriye, destek, yardım, ak parti, kadın kolları, gaye zayıf, mustafa gürkan

reklam
1 Yorum
necati aydın09.01.2015 23:17:47

allahım yardımlarınızı kabul eylesin yardım edenlerden de allahım razı olsun

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"