Beykoz’dan deprem bölgesine ekipler yola çıktı

  • 0
  • 15699
Beykoz’dan deprem bölgesine ekipler yola çıktı

Türkiye sabah saat 04.00 sularında Kahramanmaraş Merkezli depremle sarsıldı.

10 İlden de hissedilen 7,4 büyüklüğündeki deprem Türkiye’yi yasa boğarken, ülkenin her yanında olduğu gibi Beykoz’da arama kurtarma ekipleri harekete geçti.

Beykoz Belediyesi ve İHH Beykoz ekipleri deprem haberinin duyulmasının ardından hemen hazırlıklara başladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı da deprem bölgesi için kapsamlı bir yardım kampanyası başlattı. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Kahramanmaraş merkezli ve birçok çevre ilimizden de hissedilen depremden etkilenen tüm kardeşlerimize geçmiş olsun.” ifadelerini kullanarak, Beykoz Belediyesi Arama Kurtarma Ekiplerinin AFAD koordinasyonunda arama-kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere bölgeye hareket ettiğini söyledi.

Öte yandan İHH Beykoz Arama Kurtarma ekipleri Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer’in çağrısı üzerine Kavacık’taki temsilcilik binasında toplandı.

Gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra İHH Genel Merkezinin talimatı üzerine iki otobüs dolusu ekip karayoluyla hareket etti.

İHH Beykoz Temsilciliği de yardım kampanyası başlattığını duyurdu. Yardım kampanyası kapsamında, İlk etapta, ısıtıcı, battaniye, çadır, yatak, nevresim takımı, yastık, hijyen seti, gıda kolisi, ikinci etapta düzenli istiflenmiş temiz kıyafet, bebek kıyafeti, bebek maması gibi ürünlere ihtiyaç olduğu kaydedildi.

AK parti Beykoz İlçe Başkanlığı da yapmış olduğu duyuruda, Geçmiş Olsun Türkiye’m… Ülkemizde meydana gelen deprem dolayısı ile ilk etapta, ısıtıcı, battaniye, çadır, yatak, nevresim takımı, yastık, hijyen seti, gıda kolisine ihtiyaç vardır.

Yardım yapacak olan vatandaşlarımızın yardımlarını Beykoz Kaymakamlığı Koordinesindeki Çubuklu Mahallesi Vatan Caddesi NO:2 Adresindeki Atatürk İlköğretim Okuluna ulaştırmaları gerekmektedir.

Buralara ulaşamayan vatandaşlarımız mahallelerdeki AK Parti irtibat bürolarına da ulaştırabilirler.” İfadelerine yer verildi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediye Başkanı uyardı, trafiğe çıkmayın
Önceki Beykoz Belediye Başkanı uyardı, trafiğe çıkmayın
Yaşlanmaz şair çocukların Urla'sı
Sonraki Yaşlanmaz şair çocukların Urla'sı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz