Spor

Beykoz’dan daha çok şampiyon çıkar

Beykoz’dan daha çok şampiyon çıkar
09.04.2015 19:17
| | |
5083

Beykoz İlçesinde tekvando sporu denilince ilk akla gelen isimlerden o...

Bu güne değin pek çok başarılı, madalya sahibi, şampiyon sporcular çıkardı Osman Günaçtı... Milli Antrenörün Tekvando sporuna kazandırdığı son sporcu ise Begüm Aktel oldu.  

Osman Günaçtı Hocanın talebesi olarak Beykoz Belediyesporun Recep Şahin Köktürk Spor Salonu’ndaki antrenmanlarda geleceğin başarılı bir sporcusu olacağının mesajını veren Begüm Aktel İstanbul Minikler Şampiyonasında kazandığı şampiyonluk ile hem ailesini hem de Osman Hocasını ve Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlunu sevince boğdu.

Beykoz Belediyespor tekvando Takımı Antrenörü Osman Günaçtı ve Şampiyon sporcusu Begüm Aktel, hafta boyunca kendilerine atılan tebrik-kutlama mesajlarının muhatabı oldular...

Osman Günaçtı, Dost Beykoz'a yaptığı özel açıklamada, "Beykoz'da bireysel mücadele sporları anlamında sayısız yetenek mevcut. Yeterki onların farkına varılabilsin, aileleri çocuklarına destek olup onları teşvik edebilsin" diye konuştu.

"Beykoz Belediyespor olarak kuruluşumuzdan beri Taekwondo Sporunda olduk. Yüzlerce sporcumuz oldu, birçok şampiyonlar yetiştirdik. Bu başarılar, madalyalar tesadüfen gelmiyor. Özellikle mücadele sporlarında olaya konsantre olmak son derece önemli. Anlık hataların telafisi olmuyor, ve tam tersine çok güçlü bir rakibiniz olsa da anlık başarılı hamleniz ile şampiyonluklara ulaşabiliyorsunuz. Biz antrenmanlarımızda Taekwondo Sporunun temel özellikleri dışında işte o bahsettiğimiz konsantre, maça adapte olma gibi hususlara da büyük önem veriyoruz. Nitekim bunun faydalarını aldığımız madalyalarla göstermekteyiz." diye konuşan Osman Günaçtı Hocanın Beykozlulardan bir de talebi var,

"Çocuklarınızı bu spora yönlendirin. Beykoz da birçok yetenek var ve maalesef ailelerinden destek alamadıkları için, Okul, dershane ve sınav maratonunda koşturuldukları için bu spordan kopabilmekte. Israrla çocuklarının arkasında duran, onları sürekli yönlendiren, teşvik eden ailelerin sporcuları ise başarıya uzanan yolda kademe-kademe ilerleyip şampiyonluklara uzandı.

Beykoz Belediyespor olarak kurulduğumuz andan itibaren istikrarlı çizgimizden taviz vermedik. Her yeni jenerasyondan başarılı, şampiyon sporcular çıkarmasını bildik. Şimdi kadromuza, bünyemizde bulunan diğer sporculara da sıra geldi. Begüm Aktel ile bu jenerasyonda siftahı yapmış olduk. Ben Beykoz Belediye Başkan ardımcımız ve aynı zamanda Kulüp Başkanımız Muharrem Kaşıtoğlu'na ayrıca teşekkür etmek isterim. Bizlere hep destek oldu, başarıya giden yolda teşvikçi oldu" şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Tekvando, Osman Günaçtı, Begüm Aktel, Beykoz Belediyespor

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"