Beykoz'dan çalınan o silahlar nerede?

  • 0
  • 10487
Beykoz'dan çalınan o silahlar nerede?
Beykoz'dan çalınan o silahlar nerede?
Beykoz'dan çalınan o silahlar nerede?
Beykoz'dan çalınan o silahlar nerede?

FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi Beykoz SAT Komutanlığı'ndan kaçırarak darbe girişiminde kullandığı silahların yüzlercesi hala bulunamadı.

FETÖ’nün merkez üslerinden Beykoz SAT Komutanlığı’ndan 15 Temmuz günü kaçırılan silahlardan yalnızca 17’si bulundu. Çeşitli şekillerde kullanılma potansiyeli olup büyük tehlike arz eden yüzlercesi hâlâ kayıp. Yeni Şafak, o silahların kaçırılma anına ilişkin şok görüntülere ulaştı.

15 Temmuz darbe giriminde FETÖ’cülerin kullandığı silahların bir bölümü İstanbul Beykoz'daki SAT Grup Komutanlığı’ndan sağlanmıştı. Komutanlıktan onlarca tabanca, makineli tüfek, keskin nişancı tüfeği, roketatar, el bombaları ve binlerce mermi çalınmıştı. Çoğu hala kayıp olan bu silahların tamamı subay ve astsubaydan oluşan FETÖ’cü hainler tarafından kaçırılma anına ilişkin şok kamera görüntülerine ulaşıldı.

195 kişi 17.00'de toplandı

Görüntülere ve dava dosyasına giren ayrıntılara göre, 15 Temmuz günü birlikteki hareketlilik saat 17.00’da başladı. Darbe girişimine katılan SAT, SAS ve sivil 195 kişi olduğu tahmin edilen şüpheliler, bu saatten itibaren toplanmaya başladı. Saat 17.45-18.00 sıralarında nöbetçi subay Deniz Binbaşı Tahsin İşlekel, güvenlik merkezinde bulunan nöbetçi subaylığı kasasından ordonat ambarlarına ait anahtarları aldı ve kalkışmaya iştirak eden personele verdi.

FETÖ’cü astsubay merdiven yardımıyla ulaştığı kameraları böyle devre dışı bıraktı.

Silahlar 18 araçla çıkarıldı

Saat 18.10 sularında girişimin fark edilmemesi için hırsızlık bahanesiyle nöbetçiler dahil tüm erler nöbetçi subay tarafından yemekhanede toplandı. 18.45'te Astsubay Kıdemli Başçavuş Mutlu Ferik, merdiven yardımıyla cephanelik bölgesindeki güvenlik kameralarını devre dışı bıraktı.

19.00’dan 20.30’a kadar kalkışma girişimine katılan personellerin kullanacağı malzemeler cephaneliklerden dışarı çıkarıldı. Personel ve silahlar 18 araçla belirlenen bölgelere götürüldü.

Haber Merkezi

Beykoz Emniyet Müdüründen, Hanefi Dilmaç’a ziyaret
Önceki Beykoz Emniyet Müdüründen, Hanefi Dilmaç’a ziyaret
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz