Kültür

Beykoz'dan Bosna'ya kültür evi

Beykoz'dan Bosna'ya kültür evi
08.09.2017 21:04
| | |
2583

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Tavşanlı Belediyesi ve Beykoz Belediyesi iş birliğiyle, Bosna'da yaptırılan üç kültür evi törenle açıldı.

TDBB'den yapılan açıklamaya göre, Doboj Istok Belediye Başkanı Kemal Bratiç açılış töreninde yaptığı konuşmada, emeği geçenlere teşekkür etti.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler de Doboj Istok Belediyesi'ne her konudadestek vermeye devam edeceklerini belirterek, "Bu tür çalışmaların önemine ve bereketine inanıyoruz. Kardeş belediyemiz de yardıma muhtaç olan vatandaşlarına her konuda destek vermektedir." dedi.  

TDBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bosna Hersek Novi Grad Belediye Başkanı Semir Efendiç ise TDBB Yönetim Kurulu toplantısında Doboj Istok Belediyesi'nden gelen taleple ilgili olumlu karar verildikten sonra hızla uygulamaya geçildiğini söyledi.

Müstakil evlerden oluşan Doboy İstok Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde yetim, yoksul çocuklar ve sorunlu aile ortamında yaşayan çocuklar kalacak. Ana hedef, çocukların yeniden sosyalleşme süreçlerine girmesine ve yerel topluluklarla yeniden bütünleşmesine yardımcı olmak.

Törene, Doboy Belediye Başkanı Obren Petroviç'in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz haber, Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Tavşanlı Belediyesi, Bosna Hersek, Boboj Istok

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"