Kültür

Beykoz’dan bir Orhan Veli geçti

Beykoz’dan bir Orhan Veli geçti
2014.08.02 00:00
| | |
17862

Video galeri

Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi öğrencilerinin dönem sonu şiir dinletisi mest etti.

Fevzi Çakmak Lisesi’nden 11 öğrencinin Orhan Veli’nin şiirleriyle duygu fırtınası estirdiği programı izleyenler arasında Okul Müdürü M. Selçuk Göksu, okul öğretmenleri ve öğrenci velileri de vardı.

Daha önce gerçekleştirilmesi planlanan ve okul öğrencilerinden Mazlum Aksoy’un yaşadığı talihsiz bir kaza sonucu önce ki gün hayatını kaybetmesi üzerine 7 Haziran günü yapılan şiir dinletisinde öğrencilerin coşkulu atmosferi zaman zaman yerini duygusallığa bırakırken, kemanıyla şiir okuyan arkadaşlarına eşlik eden Mahmut Erkaya enstrümanıyla adeta dans etti.

Orhan Veli’nin hayatını anlatan kısa filmin sinevizyon aracılığıyla gösterildiği programın sunumunu 11. Sınıf öğrencilerin Buse Gök üstlenirken Öğretmen Özlem Topçu’nun heyecanlı bir şekilde öğrencilerini izlemesi dikkati çekti.

Gencebay Gür, Şule Erbaş, Büşra Karademir, Aykut Yıldız, Büşra Kırma, Rıdvan Yılmaz, Tayfun Tenk, Sergen Çamurcu ve Mahmut Erkaya okudukları şiirlerin sonrasında öğretmenler ve öğrenciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Programın finalini ise Mahmut Erkaya'nın kemanıyla eşlik ettiği Merve Balıkçı 'Seviyorum Seni' adlı şarkıyla yaptı.

Programın ardından bir konuşma yapan Okul Müdürü M. Selçuk Göksu, öğrencilerin gerçekten güzel bir çalışma yaptığını ifade ederek, onlar tek yanaklarından öptü...

“Bu öğrencilerimiz gerçekten ortaya güzel bir çalışma koydular. Bir sene boyunca çalıştılar, emek verdiler. Ben öncelikle öğrencilerimize öncülük eden Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenimiz Özlem Hanım’ı tebrik ediyorum. Bu öğrencilerimiz okulumuzu birçok alanda temsil ediyorlar, kimi okul dergisinin çıkarılmasında, kimi tiyatro çalışmalarında yer alıyor” şeklinde konuşan Müdür Göksu, “Öğretmenlerden çocukların bu emeklerinin ve başarılarının karşılığını vermelerini rica ediyorum” dedi.

Fevzi Çakmak Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Özlem Topçu’da Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamada, hazırladıkları programın teması için Orhan veli’yi seçmiş olmalarından Orhan Veli’nin Beykozlu olmasının önemli rolü olduğunu kaydetti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Özlem Topçu, Aykut Yıldız, Büşra Karademir, Büşra Kırma, Gencebay Gür, Mahmut Erkaya, Rıdvan Yılmaz, Sergen Çamurcu, Şule Erbaş, Tayfun Tenk, Fevzi Çakmak Lisesi, M. Selçuk Göksu, Merve Balıkçı, Orhan Veli

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"