Yaşam

Beykoz’dan Bağlar’a kucak kucak sevgi gitti

Beykoz’dan Bağlar’a kucak kucak sevgi gitti
19.11.2016 22:01
| | |
9379

Foto galeri Video galeri

İkisi polis sekiz vatandaşımızın geçtiğimiz günlerde hain kurşunlara hedef olduğu Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine Beykoz’dan kucak kucak kardeşlik gitti.

Önceki ay sekiz vatandaşımızın hayatını kaybettiği bombalı saldırı ile gündeme gelen Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki yardıma muhtaç ilkokul çocuklarına Beykoz’dan bir kardeşlik eli uzandı.

Bi Damla Umut Sosyal Platformu”, “Genç Gönüllüler Kulübü” ve “Fetih 1453 Derneği”nin katkılarıyla düzenlenen organizasyona Beykoz’dan; yazar Bilgehan Murat Miniç, Hidayet Eren Miniç, Mert Akdemir, Neslihan Dural ile kızı Nisa Nur Dural katıldı.

Kemençe ile kardeşlik mesajı

Platform üyelerinden Animatör Halim Çıbuk'un palyaço ve sihirbazlık gösterileri ile başlayan program iki bölüm halinde yapıldı. Öğleden önce ve sonra olmak üzere yaklaşık 1200 ilkokul öğrencisine hediyeler ve kırtasiye yardımları dağıtıldı. Çocukların coşku ile iştirak ettikleri gösteriler sonrasında Hidayet Eren Miniç de hediye dağıtımı esnasında kemençesi ile Diyarbakırlı çocuklara neşeli dakikalar yaşattı. Kemençe çalınırken çocukların alkışlarla ve horonla karşılık Güneydoğu ve Karadeniz kardeşliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Beykoz’dan “Bi damla mutluluk”

Okulda kayıtlı 300 yardıma muhtaç çocuk için bot, mont ve atkı, bere ve eldiven yardımı olarak proje başlattıklarını belirten “Bi Damla Umut Platformu” temsilcisi Arzu Neyiş, başlattıkları yardım kampanyasına daha sonra çocuklar için animasyon ve hediye ilave ettiklerini kaydederek, “teröre rağmen bölgedeki kardeşlerimize yardım eli  uzatmaya devam edeceğiz” dedi.

Dost Beykoz Emniyet işbirliği

Dost Beykoz yazarı Bilgehan Murat Miniç’te, daha önce Beykoz Toplum Destekli Polislik Birimi’nde görev yaparken uyuşturucu ile mücadele konusunda birlikte çalıştıkları polis memuru Selçuk Küçük'ün bölgeye tayininin çıkması ile birlikte bu projeyi yapmaya karar verdiklerini ifade ederek, platformdaki arkadaşlarında uygun görmesiyle çalışmaya başladıklarını söyledi.

Bilgehan Murat Miniç şöyle devam etti: “Özellikle İstanbul'dan geldiğimizi, onlara hediyeler getirdiğimizi ve palyaço oyunlarını gördükçe mutlu olan bölge çocuklarının ne kadar sevgiye, ilgiye ve dokunulmaya ihtiyaçları olduğunu gördük. Hatta okuldaki öğretmen ve velilerin dahi tavrı ekibimizi izledikçe değişti. Millet olarak on yargıları kırmamız gerekiyor. Orada ki insanlar o kadar bizimle aynı ki, camide çarşıda sokakta gezerken bunu daha iyi gördük. Bu tarz sivil toplum faaliyetlerinin artarak devam etmesi gerekiyor. Faaliyet esnasında gerek bize eşlik eden polis memuru arkadaşlar, gerekse görüştüğümüz bölge STK temsilcileri çocuklar üzerinde bu tür faaliyetlerin çok yararlı olduğunu, karşı tarafın bir balon ile çocuklara polisi taşlattığını söylemesi durumu aslında özetliyordu… Oradaki ilgililerin, ‘bu çocuklar evde, okulda, sokakta sevgi görmüyorlar, sizinki gibi etkinlikler çoğalırsa bu çocuklar büyük oranda kazanılır’ dediler. Bu tespitler bizi doğru bir iş yaptığımız konusunda daha da tatmin etti.

Bölge çocuklarına birçok yerden yardım gitmesine karşın, sadece yardımla sorunların çözülemeyeceğini, çocukların sevgiye, ilgiye ve şefkate ihtiyaçları olduğunu da ifade eden Miniç, “elbette bot, mont da ihtiyaç ama onların dilinden konuşup kendimizi anlatmamız, onlara anlatılanların doğru olmadığını, bizimle aynı olduklarını söylemek çok önemli” dedi.

Murat Miniç, “İnşallah dostlarımızın da destekleri ile bu tür etkinliklere devam edeceğiz… Biz gönüllü olarak çalışmaya hazırız… Bu konuda yönetici büyüklerimizden de destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Beykoz’dan bölgeye giden yardım gurubu Diyarbakır'ın tarihi ve kültürel mekânlarını da ziyaret ettikten sonra İstanbul'a dönüş yaptı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Diyarbakır, Bağlar, Yardım, Bilgehan Murat Miniç, Eren Miniç, Mert Akdemir, Neslihan Dural, Nisa Nur Dural, Halim Çibuk, Arzu Neyiş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"