Beykoz'dan Artvin'e eylem desteği

  • 0
  • 6743
Beykoz'dan  Artvin'e eylem desteği
Beykoz'dan  Artvin'e eylem desteği
Beykoz'dan  Artvin'e eylem desteği
Beykoz'dan  Artvin'e eylem desteği
Beykoz'dan  Artvin'e eylem desteği
Beykoz'dan  Artvin'e eylem desteği

Kafkasör Yaylası Cerattepe Bölgesi'ne destek veren binlerce Artvinli içinde Beykozlular da vardı.

Artvin, 30 bin olan nüfusunu Temmuz ayında 50 bine çıkarttı! Bir doğa harikası olan Artvin'de ağaçların kesilmemesi için organize olan halk, il dışından gelen hemşerileriyle birlikte, yeni gelen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporlarını protesto etti. Yeni ÇED raporu ışığında çalışmalarını sürdüren maden şirketini protesto etmek amacıyla rakımı yaklaşık 2 bin olan Cerattepe'ye gelen Artvinliler, burada 3 vardiya halinde 24 saat boyunca 'kesim' nöbeti tutmaya başladı. Gündüz saatlerinde gerçekleştirilen tulumlu, gaydalı ve halaylı protesto yürüyüşüne ise aralarında Beykozluların da olduğu binlerce Artvinli katıldı.

Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Beykozlu Hakan Bekar ve eşi Zerrin Bekar, Artvin'de düzenlenen protesto yürüyüşüne katıldı. Prottesto yürüyüşü öncesi pankartlar da hazırlanırken, "Artin'de huzur, zenginlik budur!", "Artvin'de madene hayır!", "Ali 'Cengiz' oyunu değil Atabarı", "Toprağımıza ormanımıza suyumuza dokunma" gibi cümleler dikkat çekti. En ilginci ise yöre şivesiyle yazılan "Artvin'a degma, ceynem olda get" yazılı pankarttı.

Yeşil Artvin Derneği, Emrah Altınkulaç'ın okuduğu Basın Bildirisi'nde Artvinlilerin Cerattepe'de nöbet tuttuğunu ve ildeki STK temsilcileriyle birlikte gerçekleştirilen tüm hamlelerin sonuçsuz kaldığını anlattı. Daha önce yargı kararıyla durdurulan maden çalışmalarının yeniden başlayacak olmasını ve ağaç kesiminin başlamasından endişe ettiklerini dile getiren STK temsilcileri, Artvin'i Türkiye'nin dört bir yanından gelecek destekle korumaya devam edeceklerini söyledi.

Haber Merkezi

Beykoz'da hırsızları sadece kameralar yakalıyor
Önceki Beykoz'da hırsızları sadece kameralar yakalıyor
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz