Beykoz'dan Arakan'a uzanan yardım eli

  • 0
  • 8363
Beykoz'dan Arakan'a uzanan yardım eli
Beykoz'dan Arakan'a uzanan yardım eli
Beykoz'dan Arakan'a uzanan yardım eli
Beykoz'dan Arakan'a uzanan yardım eli
Beykoz'dan Arakan'a uzanan yardım eli

Dost Beykoz Yazarı Bilgehan Murat Miniç'in kurucu başkanlığını üstlendiği Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Arakan'a yardım eli uzattı.

Myanmar Devleti'nin Arakanlı Müslümanlara uyguladığı zulümden sonra tepki gösteren Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın diplomasi trafiği sonrası yardımlarına devam ediyor.

Bangladeş Halk Cumhuriyeti ile Arakan sınırı arasında kurulan Acil Yardım Kampına yardımlarını ulaştırmaya devam eden Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Arakan zulmünün başlamasının ardından Kurban Bayramı nedeniyle bölgede 160 adet kurban keserek yardıma muhtaçlara dağıttı.

Bağışçılarının destekleriyle Acil Yardım Kampı'nda günlük yemek dağıtımı işini de üstlenen Gaye İnsan Derneği, bölgede 40'ın üzerinde su kuyusu açılmasına vesile olarak yardımlarına devam ediyor.

Bangladeş - Arakan bölgesinde Yeryüzü İyilik Hareketiyle birlikte yardım çalışmalarına devam eden gönüllüler, Beykozlulardan da desteklerini bekliyor.

Bangladeş Arakan sınırında bulunan Arakan Acil Yardım Kampında, Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği tarafından günlük yemek yardımı çalışmaları için bağışlar kabul ediliyor. Bir kişinin günlük yemek maliyetinin 5 lira olarak belirlendiği kampanya için Türkiye'nin dört bir yanından bağışçılar destek olmaya devam ediyor.

"Bu bayramda yüzleri gülecek" sloganıyla Suriye, Irak, Türkmen Dağı, Bangladeş, Sudan, Somali gibi gölgelerde yapılan bağışlarla 286 kurban vekaletini yerine ulaştıran dernek, Arakanlıların daha çok yardıma muhtaç olduğu konusunda çağrı yapıyor.

Dernek, geçtiğimiz ay Bangladeş'te "Şehit Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları su kuyusu" açmıştı.

Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği - Ziraat Bankası hesap numaraları

TL Hesabı Iban : TR37 0001 0016 0782 5908 1250 01

Euro Hesabı Iban: TR80 0001 0016 0782 5908 1250 03

Usd Hesabı Iban: TR10 0001 0016 0782 5908 1250 02

Swift Kodu TCZBTR2A

Haber Merkezi

Beykoz tezgahlarında uskumru bereketi
Önceki Beykoz tezgahlarında uskumru bereketi
Yaratılış bilimsel değil mi?
Sonraki Yaratılış bilimsel değil mi?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz