Beykoz’dan Afrika’ya açılan KAPI

  • 24.06.2021 09:53
  • Güncelleme: 24.06.2021 10:03
  • Okunma: 3121 kez
  • Yorum: 0
Merkezi Beykoz’da bulunan KAPI Uluslararası Yardım Derneği Afrika’ya uzanan yardımlarıyla her geçen büyüyor.
Beykoz’dan Afrika’ya açılan KAPI

Orta Afrika Ülkelerinden Uganda'da dernek gönüllüleri ve bağışçıların da katıldığı bir dizi yardım faaliyeti gerçekleştiren KAPI Uluslararası İnsani Yardım Derneği yüzlerce çocuğa ve ihtiyaç sahibi insanlara el uzattı.KAPI Uluslararası İnsani Yardım Derneği Başkanı Neslihan Dural açıklamasında; " Bir kaç aydır alt yapısını organize ettiğimiz çalışmaların tamamlamak üzere gençlik kollarımız ve bağışçılarımızın da bulunduğu bir ekiple Afrika Uganda'daydık.” dedi.Bölgedeki Müslümanların yaşadığı 3 köyde cami projelerini tamamladıklarını ve dualarla açılışlarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Bayan Dural, “7 köyde yüzlerce insanın faydalanacağı su kuyularının açılışını tamamladık. Aynı zamanda 3 bin kişiye yemek, 500 aileye erzak paketi, 500 çocuğa elbise yardımı ve 500 talebeye Kuran-ı Kerim hediyelerinin dağıtımını gerçekleştirdik.” ifadelerine yer verdi.

Neslihan Dural şöyle konuştu: “Bölgede kalıcı işler yapmak adına 500 meyve fidanının dikimini de arkadaşlarımızla birlikte yaptık. Yetim çocuklara meyve ikramı ve oyuncak hediyelerini takdim ettik. Bizlere güvenen, yardımlarını hayırlarını teslim eden tüm bağışçılarımıza video ve fotoğraflarla hayırlarının ulaştığı bölgeleri gösterdik. Allah hepsinden razı olsun. Hayra açılan KAPI olmaya devam edeceğiz."

KAPI Uluslararası İnsani Yardım Derneği yerel yöneticileri de ziyaretin ardından Afrika faaliyetlerini tamamlayıp Türkiye'ye döndüler...

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: KAPI, Neslihan Dural

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz