Siyaset

Beykoz'dan 29 Mayıs'ta 25 bin kişi gidecek

Beykoz'dan 29 Mayıs'ta 25 bin kişi gidecek
20.05.2016 00:17
| | |
16833

Foto galeri Video galeri

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'nın Mayıs ayı Danışma Meclisi Toplantısı'nda, Cumhurbaşkanı'nın da katılacağı 29 Mayıs mitingi için Yenikapı çağrısı yapıldı

Her ay gerçekleştirilen AK Parti Beykoz Danışma Meclisi toplantısı, Mayıs ayını, verilen çok sayıda mesajla tamamladı. Önce Divan Başkanı Zafer Aslan, henüz bugün açıklanan AK Parti Genel Başkan Adayı Binali Yıldırım'ı kutladı ve ülke için hayırlı olması temennisini iletti.

Ardından kürsüye gelen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, konuşmasına 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na dair verdiği kutlama mesajıyla başladı ve akabinde Cumartesi gecesi idrak edilecek olan Berat Kandili ile devam etti. Devamında iki hafta sonra başlayacak olan Ramazan ayını hatırlatan Mustafa Gürkan, herkes için hayırlar getirmesi temennilerini sundu. 29 Mayıs 2016 Pazar günü saat 17.00'de Yenikapı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirilecek olan Fetih Şöleni'ne Beykoz'dan 25 bin kişiyle katılacaklarını açıklayan Gürkan, denizyoluyla ve Boğaz keyfi yaparak karşı yakaya ulaşmayı planladıklarını anlattı.

Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek ise Ramazan ayında ev ziyaretleri için teşkilatın gençlerine çağrı yaptı ve kendilerinden bu yıl daha fazla çalışmalarını beklediğini iletti. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olması beklenen Binali Yıldırım'ın iki hafta kadar önce Beykoz'a geldiğini de hatırlatan Başkan Çelikbilek, "Kendisine yemek yedirememiştik, telefon gelince Beykoz'dan ayrılmak zorunda kaldı. İnşallah nasibini başka bir zaman geldiğinde yer, borcumuz olsun" dedi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Mayıs Ayı Danışma Meclisi toplantısına AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı, deyim yerindeyse 'tam kadro' sahne aldı. AK Partili Belediye Meclis Üyeleri'nden İlçe Yönetim Kurulu Üyelerine... Mahalle temsilcilerinden üyelere kadar yüzlerce kişi, toplantı salonundaki yerini aldı. AK Parti İstanbul İl teşkilatından Beykoz Sorumlusu Hasan Sakız'ın yanı sıra Leyla Deniz ve Ömer Faruk Besli de Beykoz'daki toplantıda İl Yönetimini temsil etti. Divan Başkanlığına AK Parti Beykoz Tanıtım Medya Birim Başkanı Zafer Aslan'ın seçildiği Danışma Meclisi toplantısı, İlçe başkanı Mustafa Gürkan'ın konuşmasıyla açıldı. Konuşmasına Binali Yıldırım'ı ve partisinin Gençlik Kolları Başkanı başta olmak üzere tüm gençleri kutlayarak başlayan Mustafa Gürkan, devamında genel siyasete dair mesajlar verdi. Geçen 14 yılda Beykoz ilçe teşkilatı olarak neredeyse 120'den fazla kez toplandıklarını hatırlatan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, şunları söyledi:

Mustafa Gürkan: “Hamdolsun, safları sıklaştıran bir anlayış var”

"Bizden önce görev yapan tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Belki 120'den fazla kez toplandık bugüne kadar ve bu rakam belki de Türkiye'deki hiçbir partiye nasip olmamıştır. İnanıyorum ki, bundan sonra da bir 120 kez daha Danışma Meclisi toplantısı yapmak, bu parti mensuplarına nasip olacaktır.

Etrafınızda izliyorsunuz, varolanları görüyorsunuz. Artık herkes her şeyden hemen haberdar olabiliyor. Şu anda Türkiye'de en köklü parti olduğunu iddia eden bir partinin bir Genel başkanı var ve onun son zamanlarda kullandığı bazı ifadeler var. Hani biz bir yere gireriz de kimseye çaktırmayız ya, ben ona benzetiyorum. Kendisi biliyorsunuz bir operasyonla genel başkan oldu. Ben bu kişinin açıklamalarının, en son takınan tavırlarının siyasi ahlakla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Bundan birkaç gün önce Diyarbakır'da bir patlama oldu. Şöyle söyleyeyim; yakınınızın bir parçasını bir buçuk kilometre öteden topladığınızı düşünün... Hiç kimsede ses yok! Avrupa'da ses yok! Bizimle ilgili son zamanlarda en fazla eleştiriyi Almanlar yapıyor. Cumhurbaşkanımız için 'baskıcı, totaliter' gibi ifadeler kullanılıyor. Oysa şimdiye kadar ordusu bir yere emniyet güçleri başka bir yere giden bir durum vardı. Şimdi ise hamdolsun safları sıklaştıran bir anlayış var.

Gürkan: “Cemaat, gelecekte bizim onlarla olan akrabalığımızı kullanırsa hiç şaşırmam”

Ben geçtiğimiz günlerde yurt dışındaydım. Birleşmiş Milletler temsilcisi bir ablamız vardı. Dedi ki, 'Ülkeler 3'e ayrılır: 1- Model ülke 2- Rol ülkesi 3- Hedef ülke... Biz Türkiye olarak hedef ülkesiyiz...' dedi. Yine o daimi temsilci ablamız, Türkiye'nin itibarının ise yükseldiğini söyledi.

Bugün her şeye rağmen, birileri karıştırmaya çalışsa da AK Parti'nin yürüyüşü sürecektir. Biz hep ilklerin partisi olduk. Dünyada süregelen darbeleri, ekonomik krizleri düşünün... Son olarak bir cemaat bizi akıl dışı oyunlarla vurmaya çalıştı. Bence bugün hâlâ bunun için uğraşıyorlar. Bizim akrabalığımızı da kullanabilirler gelecekte, ben hiç şaşırmam...

Cumartesi günü Berat gecesi ve biz bu gecenin sadece bizim için değil tüm insanlık için hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Yine 22 Mayıs'ta Kongre var... Bizden 4 otobüs istediler ancak biz 10 araç olsa götürmekten yana bir sıkıntı duymuyoruz. İnşallah 21 Mayıs gecesi Beykoz'dan Ankara'ya hareket edeceğiz. Yarından itibaren de 29 Mayıs Fetih Şöleni'ne hazırlanacağız. Devlet erkânıyla birlikte 29 Mayıs'ta Yenikapı'da olacağız. Bizden 25 bin Beykozlu isteniyor. Biz teknelerle, gemilerle Boğaz Gezisi ile birlikte Cumhurbaşkanının büyüklüğünü göstermek için 29 Mayıs'ta Yenikapı'da olacağız. Yaklaşık 15 gün sonra da Ramazan ayına gireceğiz. Ramazanın başta ben olmak üzere inşallah üzerimizdeki tüm kötülüklerin atıldığı ay olmasını diliyorum."

Mustafa Gürkan'ın konuşmasının ardından sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi ve AK Parti Beykoz ilçe teşkilatının gerçekleştirdiği çalışmalar anlatıldı. Slayt gösterisinin sonunda ise Beykoz Belediyesi'nin etkinlikleri salonu dolduranlara izlettirildi. Sinevizyon gösterisinin ardından ise uzunca bir süredir toplantıyı takip eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kürsüye geldi. Hem Mustafa Gürkan'ı hem de slayt gösterisi sırasında faaliyetlerini izlediği ilçe teşkilatını kutlayan Yücel Çelikbilek, konuşmasına Berat Kandili vurgusuyla başladı. Berat Gecesi'nin sağlık ve uzun ömür getirmesini dileyen Başkan Yücel Çelikbilek, konuşmasına Ramazan ayına dair mesajlarıyla devam etti. Ramazan ayının kardeşlik demek olduğunu dile getiren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, mübarek ayın Allah'ın lütuflarıyla dolu olduğunu söyledi. Çeşitli zorlukları da içinde barındıran bir ay olduğunu söylediği Ramazan'da eziyet gibi görünen her şeyin bir rahmet olduğunu kaydeden Yücel Çelikbilek, şöyle dedi:

Yücel Çelikbilek: “Dünyada kurulacak adil düzen için çalışıyoruz”

"Ramazan ayında bizim adını koyduğumuz Komşuluk Sofralarını yine kuracağız. İnsanlarımızın evlerini ziyaret edeceğiz. Vatandaşlarımıza daha önceleri hakkını verip, kendilerine 1 ay yetecek kadar erzak hazırlardık. Bu kez mahallelerinden onları alıp, Sosyal Marketimize getireceğiz. Onlar diledikleri gibi burada alışveriş yapacaklar. Buradaki ürünlerimizi zenginleştirdik. Ev ziyaretlerimiz olacak. Bizim görevimiz düşkün insanları görmek olacak. Daha önce de yaptınız biliyorum ama bu Ramazan'da daha da gayretleri artırın. İnşallah bu Ramazan ayında gönlü yufka olan insanlarla aynı sofrada oturmalıyız.

Siyasi çalışmalarda istikrar önemli... geçen 14 yılda o kadar ekonomik krize rağmen ülkemiz ayakta kalmışsa ve IMF Başkanı bile bize bakıp hayret ediyorsa, demek ki istikrar devam ediyor. Tayyip Bey, bir konuşmasında 'Bu kutlu davada yürümek...' diyordu. Biz bu işi ibadet olarak yapıyoruz. Ahiret için çalışıyoruz. Dünyada da kurulacak adil düzen için uğraşıyoruz.

Başkan Çelikbilek: “Allah, Sayın Binali Yıldırım’ın işini kolaylaştırsın…”

Başkanım muhalefetten bahsetti... Muhalefet için 'adamın ne dediği belli değil' dedi. Bekir Bozdağ da 'Bu adamın ağzından çıkan kelimeler bile rahatsız' diyordu. Haklıydı. Peki, Türkiye böyle bir muhalefet partisini hakediyor mu? Etmiyor... Allah bizi imtihan ediyor... Ne yapacağız? Onların diliyle cevap vermemiz gerekiyor ama biz onlar gibi olmayacağız. Böyle yapmamız millete hayır getirecek bir iş olmaz. Biz, ahlaki değerler neyi gerektiriyorsa onu yapacağız.

Sayın Binali Yıldırım'ın Allah işini kolaylaştırsın. Dünya milletleri gözlerini açmış size bakıyor. Bütün mazlumların, gariplerin baktığı yer de Türkiye, art niyetli insanların baktığı yer de Türkiye... O halde daha çok çalışmamız gerekiyor. Binali Bey geçen haftalarda Beykoz'a geldi. Yemek yediremedik, ortada kaldı. Bir telefon geldi, gitmek zorunda kaldı. İnşallah nasibini başka bir zaman gelir yer, borcumuz olsun."

Konuşmaların ardından mahalle Başkanlarına plaket takdim töreni gerçekleştirildi ve Mayıs ayı Danışma Meclisi toplantısı sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, AK Parti, Danışma Meclisi, Mustafa Gürkan, Yücel Çelikbilek, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan

reklam
1 Yorum
Mustafa SARGIN22.05.2016 17:37:26

Abdestinden şüphesi olanın namazındanda şüpesi olur. İnsan farkında olmadan bilinç altında olan gizli sözleri bazan sarfedebiliyor.Evvelki ilçe danışma toplantısında da söylediğin bir söz var Mustafa gürkan ben sokağa çıksam üç beş oy alırım bu oyları Sayın Cumhur başkanımız alıyor demiştin şimdi de . Bizim akrabalığımızı da kullanabilirler gelecekte, ben hiç şaşırmam...diyor sun acaba abdestinden şüpenmi var Mustafa GÜRKAN neden böyle bir ifade kullanıyorsun acaba gelecekte yaşıyacağın sıkıntıları gördüğün içinmi bekleyelim görelim

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"