Beykoz’daki yeni nikah salonu binası kimin?

  • 0
  • 11397
Beykoz’daki yeni nikah salonu binası kimin?
Beykoz’daki yeni nikah salonu binası kimin?

Beykoz Belediye Meclisinde, Kavacık'ta yeni yapılan nikah salonu binasının mülkiyetinin kime ait olduğu sorgulandı.

Beykoz Belediye Meclisi'nin Şubat ayı birinci oturumunda ilçede olumlu karşılanan nikah salonunun yapıldığı binaya ilişkin bir soru akılları karıştırdı.

Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Cemal Yavuz, yeni yapılan nikah salonunun 14 Şubat'a yetiştirilmeye çalışıldığını ancak belediyenin 53 milyon ödeyerek aldığı binanın bodrum katında yapıldığını söyledi.

Yavuz, salonun neden binanın bodrum katına yapıldığını anlamlandıramadığını ifade ederek, "Şu anda aktif olan nikah salonunun uzak oluşu itibariyle 2. bir nikah salonu yapılıyor. Ben yapılacak olan nikah salonunun, yüzme havuzlarının, Beykoz halkına hizmet için yapılacağına inanmıyorum." dedi.

"O nikah salonu Beykoz'un ihtiyacı olduğu için yapılmadı"

Yeni yapılan nikah salonunun handikapları olduğunu, olası bir felaket durumunda içerideki insanların tahliyesinde sorunların yaşanabileceğine dikkati çeken Yavuz, "O nikah salonu Beykoz'un ihtiyacı olduğu için yapılmadı. Farklı amaçlarla, farklı düşüncelerle yapıldı. Belediyenin 53 milyon lira vererek aldığı bina kimin? Belediyenin değil mi? Parasını verdi ve aldı o binayı. Ben o şekilde düşünmüyorum, mülkiyetin belediyeye ait olduğunu düşünmüyorum." diye konuştu.

Meclis Üyesi Cemal Yavuz, binanın mülkiyet paylaşımıyla ilgili kamuoyunun aydınlatılması gerektiğini savundu.

Yavuz, şunları söyledi:

"Bir nikah salonu bir ilçenin yüz akıdır. Nikah salonlarına o ilçedeki insanlar değil, dışarıdan da davetliler gelir. Bir bodrum katına bu kadar para harcanarak yapılan bir salonu Beykoz hak etmiyor. Ekonomik ve arazi açısından imkanımız var. Beykoz'da arazi sorunu yok. Siz orada, o binanın fiziki yapısına uymak zorunda kaldınız. Ortaya çıkan imalat geleceğe hizmet eden bir imalat olmaz. Ben bu nikah salonunun Beykoz'a yakışmadığını çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum."

Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf, uygun zamanda Belediye Başkanı Murat Aydın'ın söylenenlere cevap vereceğini söyledi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediyesi, 16 araca 7 milyon lira ödeyecek
Önceki Beykoz Belediyesi, 16 araca 7 milyon lira ödeyecek
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz