Beykoz'daki yaşam merkezinde isim krizi çıktı

  • 16.03.2021 10:40
  • Güncelleme: 16.03.2021 10:47
  • Okunma: 23865 kez
  • Yorum: 0
Uzun süre mahkeme süreci beklendikten sonra Belediye Başkanı Murat Aydın'ın nikah salonu yaptığı binada isim krizi çıktı.
Beykoz'daki yaşam merkezinde isim krizi çıktı

Coğrafi alan kapsamında, 811 Ada 4 Parsel de yer alan bina Çubuklu Mahallesi sınırları içinde olmasına karşın binaya "Kavacık Yaşam Merkezi" ismi verilmesi tepkilere neden oldu. Öte yandan, binanın önünden Kavacık ana caddeye uzanan yolun tek yön olarak değiştirilmesinin de bölgede trafik sıkışıklığına yol açtığı belirlendi.

Çubuklu Mahalle Muhtarı ve Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, binanın çok güzel bir kazanım olduğunu verilen hizmetinde takdir edildiğini söylediği açıklamasında, "bizim mahallemizin sınırları içinde yer alan binaya "Kavacık Yaşam Merkezi" isminin verilmesi bizleri üzmüştür" ifadelerini kullandı.

Muhtar Kolcu, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın bu durumu tekrar gözden geçirmesi gerektiğini ifade ederek, "Çubuklu Yaşam Merkezi" isminin daha hakkaniyetli bir yaklaşım olacağını düşündüklerini belirtti.

Söz konusu binada kısa süre önce yerleşim başlamış, Beykoz Belediyesi ikinci nikah salonunu "Kavacık Yaşam Merkezi"nde hayata geçirmişti. Salonda ilk nikah Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından geçtiğimiz günlerde kıyılmıştı. Nikah salonunun açılmasıyla bölgede ciddi manada trafik sıkışıklığı yaşanacağına ilişkin tartışmalar yapılmıştı.

Haber Merkezi