Beykoz'daki vaka artışı zirve yaptı

  • Güncelleme: 06.04.2021 22:07
  • Okunma: 7911 kez
  • Yorum: 0
Yeni tip koronavirüs salgını sırasında en güvenli limanlardan olarak işaret edilen Beykoz'da bütün mahalleler risk altında olarak görüldü.
Beykoz'daki vaka artışı zirve yaptı

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında Mart ayının ortasına kadar birçok noktası az riskli olarak gösterilen Beykoz'da 15 gün içerisinde bütün mahalleler yüksek riskli olarak sınıflandırıldı.

Kademeli normalleşme sürecinde Sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın en az riskli ilçeler arasında yer alan Beykoz'da Devlet Hastanesi yeniden Kovid-19 teşhisli hasta kabulüne başladı.

Dost Beykoz'un hastane kaynaklarından edindiği bilgiye göre yeniden birçok servisin yeni tip koronavirüs hastalarına hizmet ve tedavi için kullanılmaya başlandığı kaydedildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Dr. Kemal Memişoğlu da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada da kent genelinde 3. pikin yaşandığını kaydetmişti.

Beykoz’da geride bıraktığımız günlere oranla vaka sayılarında hızlı bir artış yaşanmaya başlandı. İlçenin tamamı kırmızı alarm verirken, düşük risk kapsamında sadece birkaç mahalle kaldı.

Sağlık Bakanı Koca’nın "Artan vaka sayıları, virüsün gücünü korumaya devam ettiğinin kanıtıdır" açıklamalarının ardından “Hayat Eve Sığar” uygulamasındaki risk haritasındaki güncelleme ile maviden kırmızıya dönen Beykoz dikkati çekti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Vaka, Kovid-19

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz