Beykoz’daki terör operasyonunu İçişleri Bakanı duyurdu

  • 0
  • 4689
Beykoz’daki terör operasyonunu İçişleri Bakanı duyurdu

DEAŞ Terör Örgütüne yönelik Beykoz’da düzenlenen “BOZDOĞAN-32” operasyonuyla DEAŞ silahlı terör örgütü ile bağlantılı olan kişiler yakalandı.

Bomba yapımı konusunda bilgi sahibi olduğu tespit edilen; K.A., aynı işyerinde kalan M.H. ile birlikte Beykoz’da yakalandı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; K.A.’nın bombalı saldırı eylemi hazırlığında olduğu ve bomba yapımında kullanılan kimyasal maddelerle patlamanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini test ettiği tespit edildi.

Ele geçirilen ve bomba yapımında kullanılacağı anlaşılan kimyasal maddelerin büyük çapta patlamaya sebebiyet verebilecek nitelikte kimyasal (patlayıcı) maddeler olduğu anlaşıldı.

Ayrıca yakalanan şahıslar ile bağlantılı olduğu tespit edilen; A.A., İ.İ., Y.A., A.B., I.B. ve Ö.K.’de yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyonlar sonucu, bomba yapımında kullanılan çok miktarda malzemeye el konuldu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıklmasında, “operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Masterler dostluk maçında Beykoz Stadını şenlendirdi
Önceki Masterler dostluk maçında Beykoz Stadını şenlendirdi
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi