Beykoz'daki tecavüze 142 yıl hapis

  • 0
  • 11371
Beykoz'daki tecavüze 142 yıl hapis
Beykoz'daki tecavüze 142 yıl hapis
Beykoz'daki tecavüze 142 yıl hapis

Beykoz'da 29 Temmuz'da ortaya çıkan kız çocuğuna tecavüz ile ilgili 9 şüpheli için talep edilen ceza belli oldu.

Dost Beykoz'un 29 Temmuz'un günü Türkiye'ye ve Dünya'ya duyurduğu tecavüz olayıyla ilgili 2'si 18 yaşından küçük olmak üzere toplam 9 şüpheli için savcılığın istediği ceza belli oldu.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen kişiler için hazırlanan fezlekede 7 şüpheli için "çocuğun nitelikli cinsel istismarı", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "çocuğun nitelikli cinsel istismarına teşebbüs" suçlarına istinaden 6 yıldan 142 yıl 6 aya kadar değişen oranlarda hak mahrumiyeti cezası talep edildi.

Suça sürüklenen çocuk (SSÇ) kapsamında yaşı 18'den küçük 2 çocuk hakkında ayrıca hazırlanan fezlekede ise "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" başlıkları altında 7'şer yıl hapis cezası talep edildi.

Beykoz'un Soğuksu Mahallesi'ndeki evinden kaçtıktan sonra ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu 12 yaşındaki kız çocuğunun cinsel olarak istismar edilmesi hakkında 2'si 18 yaşından küçük, toplam 9 kişi için iki ayrı fezleke hazırlandı.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan fezlekede, 12 yaşını doldurmamış olan kız çocuğunun olay tarihinde evden kaçarak Beykoz Kavacık'taki Hasan Yavuz Parkı'na gittiği, burada şüpheliler Y.E, B.D, Ö.Y, O.B. ile suça sürüklenen çocuk C.Y. ile görüştüğü, mağdure buradan alınarak şüphelilerden Y.E.'nin evine götürüldüğü belirlendi.

Şüpheli Y.E. ve yaşı 18 yaşından küçük C.Y.'nin burada mağdur kız çocuğu Y.Y'ye zorla tecavüz edildiği belirtilen Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı fezlekede, yine hazırlanan fezlekede adı geçen şüphelilerin mağdur kız çocuğunun çığlıklarına rağmen yardım etmediği, ayrıca şüphelilerin eve götürülen mağdur kız çocuğunu ikamette bilerek ve isteyerek zorla tuttukları aktarıldı.

Mağdura Y.Y.'nin samimi beyanı, suça sürüklenenlerin kaçamaklı beyanları, doktor raporları, tespit tutanakları, Adli Tıp Kurumu raporu, tanık beyanı, sosyal inceleme raporu ve soruşturma kapsamında incelenen delillerle birlikte Başsavcılık fezlekesini tamamladı.

Öte yandan şüpheliler hakkında "kullanılmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak", "kabul etmek veya bulundurmak" suçlarından ayrıca soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediye Başkanı'ndan Yerlikaya'ya ziyaret
Önceki Beykoz Belediye Başkanı'ndan Yerlikaya'ya ziyaret
Bursa'dan aldığı motorla Beykoz'da çevirmeye takıldı
Sonraki Bursa'dan aldığı motorla Beykoz'da çevirmeye takıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz