Beykoz'daki tarihi fotoğrafın üstünden 18 yıl geçti

  • 4
  • 7593
Beykoz'daki tarihi fotoğrafın üstünden 18 yıl geçti
Beykoz'daki tarihi fotoğrafın üstünden 18 yıl geçti

Beykoz'un tarihinin dönüm noktası olarak görülen o anda çekilen fotoğrafın üzerinden 18 yıl geçti.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ülke genelinde katıldığı ilk Mahalli İdareler Seçimini kazanmasının üzerinden yaklaşık 18 yıl geçti.

AK Parti'nin Beykoz'daki ilk Belediye Başkan Adayı ve Dost Beykoz Yazarı Muharrem Ergül, 18 yıl önce Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Alaattin Köseler'den Beykoz Belediyesi'ni devraldı.

Devir teslim töreninde çekilen o fotoğrafta yer alan isimlerinin ise bugün ya siyasetten çekildiği ya da farklı görevleri sürdürdüğü görüldü.

Devir teslim töreninde çekilmiş o fotoğraf karesinde yer alan Belediye Başkanı Muharrem Ergül, CHP'li eski Başkan Alaattin Köseler ve AK Parti'nin Beykoz'daki kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu şu an aktif olarak siyaset sahnesinde yer almıyor.

Yine aynı seçimlerde Çavuşbaşı Belde Belediye Başkanlığı'nı aldığı 4 bin 514 (%52,2) oy ile kazanan Muhammed Hanefi Dilmaç ise şu anda AK Parti'nin Beykoz İlçe Başkanı olarak siyaset arenasındaki varlığını sürdürüyor.

28 Mart 2004 tarihinde Beykoz'da 93 bin 421 seçmen sandığa giderek 2004-2009 dönemleri arasında ilçeyi idare edecek Belediye Başkanını seçti.

O seçim sonuçlarına göre AK Parti'nin adayı Muharrem Ergül 38 bin 55 oy ile birinci olurken, CHP'li Alaattin Köseler 24 bin 866 ile ikinci Saadet Partisi'nin adayı Av. Kemal Kaya da 6 bin 108 oyla üçüncü oldu.

O devir teslim töreniyle ilgili konuşan eski Beykoz Belediye Başkanı ve Dost Beykoz Yazarı Muharrem Ergül, "O zaman Alaattin Beyi çok sıcak bir törenle uğurlamıştım. Aracına kadar kendisine eşlik ettim" dedi.

Ergül, "Demokrasilerin en güzel anlarından birisi de değişim zamanlarında gösterilen nezakettir. Birçok göreve gittim geldim, tecrübe edindiğim deneyimleyerek benimsediğim anlayış bu oldu. O gün Hanefi Bey ve Ahmet Bey ile birlikte Alaattin Bey'i aracına kadar uğurlamıştık. Güzel bir gündü" ifadelerini kullandı.

Muharrem Ergül kimdir?

1978 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi'nden mezun olmuştur. Beykoz Vakfı’nın Kurucu Üyesidir. Yöneticilik kariyerine Anadolu Hisarı Ortaokulunda Okul Müdürü olarak başladı. 1987–89 yıllarında Birleşik Yayın Dağıtım AŞ’de Genel Müdürlük yaptı. Ayrıca Türkiye’deki ilk kitap dergisi olan “Kitap Dergisi” nin editörlüğünü üstlendi. 1989’da Beykoz Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. 1990 yılında Devlet Kitapları Müdürlüğü’ne Müdür Yardımcısı olarak atandı. Daha sonra, Milli Eğitim Bakanlığında Bakan Danışmanı olarak görev aldı (1989-1991). 4 yıl aynı görevde devam etti. 1994’te Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu. 1996’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürü oldu. Ardından 2 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüttü (1999-2001). 2001-2004 yıllarında yeniden Şehir Tiyatroları Müdürü olarak görev ifa etti. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Beykoz Belediye Başkanı seçildi ve 2009 yılına kadar sürdürdü bu görevi. 2014 ve 2019 yıllarında AK Parti’den aday adayı oldu. 2010 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşavirliğine atandı. 2012 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Danışmanlığı görevini sürdürdü. Beykoz Üniversitesi mütevelli heyet üyesidir.

Evli ve üç çocuğu bulunan Muharrem Ergül orta derecede İngilizce bilmektedir.

Haber Merkezi

Beykoz’da medeniyet için imza attılar
Önceki Beykoz’da medeniyet için imza attılar
Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Sonraki Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Yorumlar (4 Yorum)

Furkan (1 yıl önce)

güzel adamdı Muharrem Ergül beykoza çok faydası olmuştu

Mahmut yıldırım (1 yıl önce)

18 yıl geçti Beykoz'da değişen bir şey yok. Neyin dönümü neyin noktası eski hamam eski tas yeni tellak.

kartal 1903 (1 yıl önce)

Beykoz'un tarihinin dönüm noktası olarak görülen o anda çekilen fotoğrafın üzerinden 18 yıl geçti hicbir sey degişmedi durmak yok yola devammm!

Hasan Şatıroğlu (1 yıl önce)

Hayırdır..Kel başa şimşir tarakMı ?..Kırkpınar güreşlerine pehlivan mı ?...Ahh..Talihsiz Beykoz!..

Yorum Yaz