Beykoz’daki sel mağdurlarına İBB’den eşya yardımı

  • 0
  • 9885
Beykoz’daki sel mağdurlarına İBB’den eşya yardımı
Beykoz’daki sel mağdurlarına İBB’den eşya yardımı
Beykoz’daki sel mağdurlarına İBB’den eşya yardımı
Beykoz’daki sel mağdurlarına İBB’den eşya yardımı

İBB, geçtiğimiz günlerde Beykoz’da yaşanan sel felaketine ilişkin hasar tespit çalışmalarını tamamladı.

Yapılan çalışmalar sonrası 28 ailenin mağdur olduğu tespiti yapılırken, mağdur aileleri eşya yardımı yapılacağı bildirildi.

Konuya ilişkin Dost Beykoz’a bilgi veren Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi ve İBB Sosyal Hizmetler Komisyonu Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, sel felaketinin yaşandığı günün ilk dakikalarından itibaren Beykoz’un bütün bölgelerinde vatandaşın yanında olmaya gayret ettiklerini kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde Beykoz da karşı karşıya kalınan sel felaketinin ilk saatlerinden itibaren İBB’nin tüm birimlerinin felaketin yaşandığı bölgelerde teyakkuza geçtiğini, mağduriyetlerin giderilmesi ve yaraların sarılması için yoğun bir çalışma ortaya koyduğunu söyleyen Muharrem Kaşıtoğlu, yaşanan felaket sonrası da hasar tespit çalışmalarının günlerce devam ettiğini belirtti.

“Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımızla ortak yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde selden etkilenen 28 aile tespit edilmiştir. Bu ailelerin zarar-ziyanları kayıt altına alınmış ve acil eksiklerin giderilmesine başlanmıştır” şeklinde konuşan Muharrem Kaşıtoğlu, “bu çerçevede bugün itibariyle, ihtiyaçlarına göre buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, elektrikli süpürge, set üstü ocak, halı, çekyat, baza, yatak, gardrop, çocuklara giyim ve kırtasiye yardımları yapılmaya başlanmıştır.” dedi.

Kaşıtoğlu şöyle devam etti: “İlk günden itibaren konu ile yakından ilgilenen İBB Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal’a ve tüm İBB çalışanlarımıza bir Beykozlu olarak yürekten teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu vesile ile bugün Batman’da yüzünü gösteren PKK terörünü lanetliyor, şehitlerimize rahmet, ailelerine de yürek ferahlığı diliyorum.

Aziz milletimizin başı sağ olsun.

Haber Merkezi

Patika'dan Beykoz'da hayvanlara yardım kermesi
Önceki Patika'dan Beykoz'da hayvanlara yardım kermesi
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz