Beykoz'daki Sarıgül'e Avcılar'dan destek!

  • Güncelleme: 01.03.2014 00:11
  • Okunma: 6231 kez
  • Yorum: 0
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Beykoz'a gelerek vatandaşlarla bir araya geldi.
Beykoz'daki Sarıgül'e Avcılar'dan destek!

Küçüksu Mesire Alanı'nda toplanan kalabalığa seslenen Sarıgül, İBB Başkanı Kadir Topbaş'a seslenerek, "Bu kasra, bu güzel yere iş makinelerini soktun, acaba ne yapmayı düşünüyorsun? Burayı da şahıslara vermeyi mi düşünüyorsun yoksa halka açmayı mı düşünüyorsun?" şeklinde seslendi. Bu arada Mustafa Sarıgül ile birlikte gelen onlarca otobüs ve özel araçların yanı sıra CHP'nin Avcılar Belediye Başkan Adayı Dr. Handan Toprak Benli'nin fotoğrafının yer aldığı bir aracın, uzun Sarıgül konvoyuna en arkada destek verdiği gözlendi. Kalabalık ise sık sık "Çare Sarıgül" ve "Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk" sloganları attı.

Beykoz'da temaslarda bulunmak üzere tarihi Küçüksu Kasrı'na gelen CHP İBB Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ü burada yoğun bir kalabalık karşıladı. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kalabalık, beraberinde geldikleri otobüs ve özel araçlardan inerek, Küçüksu Mesire Alanı'nı doldurdu. CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz'ın da hazır bulunduğu alanda ilk olarak Hızır Yılmaz konuştu."Aslında bu alanda bir etkinlik yoktu" diyerek söze başlayan Hızır Yılmaz, "Ama biz İstanbul'un çaresi Sarıgül'e Küçüksu Mesire Alanı'nın nasıl işgal edildiğini, tarihin nasıl karartıldığını göstermek için bu alanda durduk. O da bize şu sözü verdi: 30 Mart 2014'ten sonra tarihi Küçüksu Mesire Alanı, eski görünümünü kazanacaktır"dedi.

Salıcı: "Yırtık ayakkabılarıyla geri gönderelim"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen görüşme kasetlerine atıfta bulunan Oğuz Kaan Salıcı"Ortada ses kasetleri dolaşıyor"diyerek AK Parti'yi eleştirdi. CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı şunları söyledi:

"Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Ortada ses kasetleri var, ses kasetleri diyor ki: Sevgili oğlum sıfırla diyor. Onlar paraları sıfırlama derdinde ama bir yandan da Küçüksu'daki bu mesire alanını sıfırlıyorlar. Bizim sizden isteğim: Biz 30 Mart günü'sıfırla' diyenleri sandıkta sıfırlayalım arkadaşlar. 15 saat boyunca parayı tahliye ettikten sonra bile kalan 30 milyon Euro'yu küçük bir miktar kaldı diye düşünenler, siyasete yırtık ayakkabıyla girenleri tekrar yırtık ayakkabılarıyla geri gönderelim arkadaşlar"

Son olarak söz alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül deBaşkan Kadir Topbaş'ı eleştirerek, "Sevgili kardeşlerim. Burası İstanbul'umuzun ender noktalarından bir tanesi. Bir tarafta boğazımız var, bir tarafta Allah'ımızın bize verdiği ormanlarımız var. Bizim çevreyle ilgili güzel projeler yapmamız lazım. Ama 20 yıldan beri İstanbul'umuzu yöneten sevgili Başkanımıza Sevgili Kadir Abi'ye şunu söylemek lazım: Acaba yolun buralardan hiç geçmedi mi? Bu kasra, bu güzel yere iş makinelerini soktun, acaba ne yapmayı düşünüyorsun? Burayı da şahıslara vermeyi mi düşünüyorsun yoksa halka açmayı mı düşünüyorsun? Bugüne kadar burayı niçin halka açmadın? Şu anda gelen iş makinelerinin, gelen dozerlerin acaba görevi ne olacak?" şeklinde konuştu. "Kadir Abi" dediği Kadir Topbaş'ı eleştirilerini sürdüren Sarıgül, sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Sayın Topbaş'a bir kez daha çağrıda bulunuyorum: Seçimlere 30 gün gibi çok kısa bir süre kaldı. Lütfen ve lütfen Belediye'deki bütün ihaleleri ve bütün olayları durdur! İstanbul'un billboardlarını, köprülerini, halkın sana verdiği yetkiyi AK Parti İl Başkanı gibi lütfen ve lütfen kullanma! Bütün siyasi partilere eşit mesafede ol. Bu dozerlerini de lütfen buradan çekmeni senden rica ediyorum ve bu konunun takipçisi olacağım. 30 Mart günü sandıktan çıkacağız ve bu projeyi buradan gerçekleştireceğiz."

Konuşmaların ardından onlarca aracın ve otobüsün eşlik ettiği konvoy, Küçüksu mesire alanı çevresindeki trafiği 1 saat kadar durdurduktan sonra ağır ağır sahil yolundaTokatköy’e doğru ilerlemeye başladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Küçüksu, Mustafa Sarıgül, CHP

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz