Siyaset

Beykoz’daki pankart Türkiye gündemine oturdu

Beykoz’daki pankart Türkiye gündemine oturdu
21.02.2019 12:06
| | |
13965

Video galeri

Taceddin Kutay’ın 24 TV’deki, Esas Mesele adlı programında Beykoz’da MHP’nin Murat Aydın ile ilgili astığı pankart konuşuldu.

Beykoz’un başarılı akademisyeni ve siyaset bilimci Taceddin Kutay’ın 24 TV’de haftalık yayınlanan Esas Mesele adlı programda Beykoz ve Murat Aydın’la ilgili sarf ettiği sözleri programa damga vurdu.


CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer ve HDP’nin meşruiyeti üzerine gelişen programda söz alan Kutay, “dün Beykoz’da yürürken bir afiş gördüm ve fotoğrafını çekip tweet attım. Devlet Bahçeli beyin üç hilalli bir afişi var ve afişin hemen altında yine üç hilalli Murat Aydın afişi var. ‘Murat Aydın Beykoz Belediye Başkan Adayı’ diye. Murat Aydın AK Partili bir aday. Cumhur İttifakı’nın adayı. İki afiş ve ikisi de MHP’nin menşei altında. Burada bir meşruiyet var. Herkese bunu ilan edebiliyorlar.” şeklinde konuştu.Burada söze giren Akşam Gazetesi Yazarı Serkan Fıçıcı, “MHP, AK Partili bir ismi göğsünü gere gere benim de adayım diyerek lanse edebiliyor.” dedi. 


Kutay ise sözlerini “buradan devam edelim. Bunlar, (CHP-HDP) ittifak yapmıyormuş gibi davranıyorlar ya, ey Tunç Soyer sen bizle legal, meşru diye dalga geçe dur; sen kurduğun ittifakın meşruiyetiyle ilgili bir arızaya sahipsin” cümleleriyle bitirdi. 

Kutay’ın bu değerlendirmesi Beykoz’da ilgiyle karşılanırken CHP-HDP gizli İttifakı’nın bir kez daha sorgulanmasına yol açtı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Tacettin Kutay, Pankart, TV24

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"